Z kart historii Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Bairda w Iławie

4 września 1981                
Na bazie XV – letniej działalności Społecznego Ogniska Muzycznego z inicjatywy grupy fachowców – muzyków
i rodziców została powołana Państwowa Szkoła Muzyczna
I stopnia. Naukę rozpoczęło w niej 101 uczniów w klasach: fortepianu, akordeonu, skrzypiec, gitary, fletu, trąbki, klarnetu oraz saksofonu. Zajęcia odbywały się w budynku przy ulicy Kościuszki 18 (obok obiektu Domu Kultury). Pierwszym dyrektorem szkoły został Roman Kwiatkowski

4 czerwca 1983                  

II Międzywojewódzki Konkurs Muzyki Akordeonowej
dla Uczniów PSM I st. – Mława.

IV miejsce – Robert Szklanny
nauczyciel: Andrzej Kupis

9 czerwca 1984

III Międzywojewódzki Konkurs „Młodego Akordeonisty”
w Mławie.

VIII miejsce– Robert Szklanny
nauczyciel: Andrzej Kupis

22 - 23 września 1984        

Udział uczniów w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki
Współczesnej „Warszawska Jesień”.
Wysłuchanie koncertów w Filharmonii Narodowej i Akademii
Muzycznej.

18 - 19 maja 1985               

Szkoła organizuje Międzywojewódzkie Przesłuchania
Klas Fortepianu. Współorganizatorem Przesłuchań jest  Urząd Miasta Iławy i Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.
W konkursie uczestniczyło 40 wykonawców z Olsztyna,
Ciechanowa, Chełmna, Mławy, Torunia, Szczytna, Mrągowa, Grudziądza, Kętrzyna i Iławy.     
                                                                   
II miejsce – Paulina Kamińska
nauczyciel: Wojciech Szymański
                                                                             
III miejsce Aleksandra Ławrynowicz
nauczyciel: Wojciech Szymański

16 czerwca 1985                

Szkoła uczestniczy w Teleturnieju Miast Iława – Jasło.

16 listopada 1985              

Szkoła nadano imię wielkiego kompozytora – Tadeusza
Bairda. W uroczystości uczestniczyła żona kompozytora – Alina Sawicka – Baird oraz redaktor Zdzisław Sierpiński.

4 - 6 marca 1986                

Sukces ucznia Szkoły w I Międzywojewódzkim Konkursie
Akordeonowym w Grudziądzu.

I miejsce – Andrzej Żarnecki
nauczyciel: Andrzej Kupis

1 września 1986                 

Dyrektorem Szkoły został mgr Hipolit Szalkiewicz.  
Szkoła otrzymała budynek zastępczy na czas remontu, rozbudowy i nadbudowy własnego obiektu. Nowy rok szkolny rozpoczął się następuje w bardzo trudnych warunkach


1986                 
Z inicjatywy nauczyciela, Hipolita Szalkiewicza przy PSM I stopnia założono Chór „Camerata”. Pierwszym jego dyrygentem została nauczycielka szkoły – Alicja Szymańska. Członkami Chóru byli m.in. uczniowie, absolwenci i nauczyciele szkoły

4 - 6 marca 1987                

II Międzywojewódzki Szkolny Konkurs Akordeonowy
w Grudziądzu.  
                               
II miejsce – Andrzej Żarnecki
nauczyciel: Andrzej Kupis

III miejsce Marcin Musiał
nauczyciel: Andrzej Kupis

1 września 1987

Dyrektorem Szkoła została mgr Maria Kotewicz

15 października 1987         

Udział kwartetu fletów prostych PSM pod kierunkiem Hipolita Szalkiewicza w koncercie z okazji Dnia Edukacji Narodowej w sali koncertowej Filharmonii w Olsztynie

11 listopada 1987

Koncert uczniów PSM dla pacjentów Oddziału Psychiatrii ZOZ w Iławie

29 luty - 2 marca 1988       

III Międzywojewódzki Szkolny Konkurs Akordeonowy
w Grudziądzu.                                         

III miejsce – Agnieszka Stasiorowska
nauczyciel: Andrzej Kupis  

14 - 16 kwietnia 1988         

Ogólnopolski Festiwal Solistów i Zespołów Muzyki Rozrywkowej
Szkół Artystycznych w Elblągu.                       

Wyróżnienie – Zespół Instrumentalny PSM
prowadzący zespół: Roman Kwiatkowski                 

Wyróżnienie dla solisty – skrzypka Robert Kwiatkowski
nauczyciel: Romana Kwiatkowski

12 - 15 maja 1988               

VIII Przesłuchania Międzywojewódzkie Uczniów Klas skrzypiec
i Altówki Szkół Muzycznych I stopnia w Malborku

IV miejsce – Robert Kwiatkowski
nauczyciel: Roman Kwiatkowski  
akompaniator Maria Kotewicz

16 marca 1989                   

Koncert uczniów Szkoły w sali kameralnej PSM I st.
im. Feliksa Nowowiejskiego w Kwidzynie

3 czerwca 1989                  

XX Jubileuszowy Konkurs Młodego Muzyka w Szczecinku.
         
II miejsce - Piotr Kowalkowski
nauczyciel: Bogdan Olkowski

17 - 18 czerwca 1989         

Tournee Orkiestry PSM pod kierunkiem Zenona Dąbrowskiego
w Obwodzie Kaliningradzkim ZSRR (Bajłtijsk, Kaliningrad, Swietłogorsk)

8 grudnia 1989                   

Koncert Chóru „Camerata” w Zielonogradsku – ZSRR.

13 stycznia 1990                

Inauguracja I Iławskich Wieczorów Muzycznych
recital fortepianowy w wykonaniu Ilony Dworeckiej – Staszewskiej.                                                    

Inicjator imprezy: Maria Kotewicz

17 luty 1990                        

I Iławskie Wieczory Muzyczne
recital gitarowy w wykonaniu Gerarda Krajnika

28 luty- 2 marzec 1990      

V Międzywojewódzki Szkolny Konkurs Akordeonowy w Grudziądzu,

III nagroda – Michał Jaros
nauczyciel: Andrzej Kupis

17 marca 1990                   

I Iławskie Wieczory Muzycze
recital akordeonowy w wykonaniu Jerzego Piotrowskiego

21 - 22 marca 1990             

I Międzywojewódzki Konkurs Klas Instrumentów Dętych w Chełmnie,

II miejsce – Piotr Kowalkowski
Nauczyciel: Bogdan Olkowski

6 - 7 kwietnia 1990             

Ogólnopolski Festiwal Solistów i Zespołów Muzyki Rozrywkowej Szkól Artystycznych w Elblągu.                     

Wyróżnienie – Zespół instrumentalny PSM  

prowadzący zespół: Zenona Dąbrowskiego

7 kwietnia 1990                  

I Iławskich Wieczory Muzyczne
recital fortepianowy w wykonaniu Wojciecha Szymańskiego

19 maja 1990                      

I Iławskie Wieczory Muzyczne koncert w wykonaniu Chóru „Camerata”

9 czerwca 1990                  

I Iławskie Wieczory Muzyczne koncert kameralny w Kościele Przemienienia Pańskiego

27 października 1990         

II Iławskie Wieczory Muzyczne    
recital Chopinowski w wykonaniu Kordiana Góry

24 listopada 1990              

II Iławskie Wieczory Muzyczne koncert Kameralny w Kościele Przemienienia Pańskiego

15 grudnia 1990                 

II Iławskie Wieczory Muzyczne recital gitarowy w wykonaniu Gerarda Krajnika

1 stycznia 1991                  

Organem prowadzącym i sprawującym nadzór pedagogiczny nad działalnością Państwowej Szkoły Muzycznej zostało Ministerstwo Kultury i Sztuki

26 stycznia 1991               

II Iławskie Wieczory Muzyczne koncert Chóru „Camerata

23 lutego 1991                   

II Iławskie Wieczory Muzyczne recital duetu gitarowego: Gerard Krajnik i Mariusz Górecki                 

23 marca 1991                    

II Iławskie Wieczory Muzyczne koncert Orkiestry dętej, dyrygent: Bogdan Olkowski

20 kwietnia 1991                

II Iławskie Wieczory Muzyczne recital  fortepianowy Agnieszki Chełkowskiej i Roberta Tomczyka

25 maja 1991                     

II Iławskie Wieczory Muzyczne koncert kameralny w Kościele Przemienienia Pańskiego

20 października 1991         

III Iławskie Wieczory Muzyczne koncert kameralny w Kościele NP Najświętszej Marii Panny

17 listopada 1991               

III Iławskie Wieczory Muzyczne koncert kameralny w Kościele Przemienienia Pańskiego

19 stycznia 1992                

Koncert Kolęd w Kościele św. Wojciecha w Działdowie.

25 kwietnia 1992               

III Iławskie Wieczory Muzyczne recital fortepianowy Agnieszki Chełkowskiej

18 luty 1993                       
Inauguracja cyklu audycji radiowych poświęconych Młodym Talentom – uczniom PSM w Iławie.
pomysłodawca: Anna Szołucha

16 stycznia 1994                

V Iławskie Wieczory Muzyczne
koncert Chóru „Concentus” z Działdowa w Kościele NP NMP

29 kwietnia - 2 maja 1994

VII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dziecięcej w Krakowie

Wyróżnienie dla duetu – Joanna Dembler i Katarzyna Stasiak

14 września 1994                

Szkoła rozpoczęła pracę w nowym budynku, przy ulicy Tadeusza Kościuszki 18, w którym mieści się do dnia dzisiejszego

16 - 18 listopada 1994       

Uroczystości z okazji inauguracji pracy w nowym budynku szkoły. Przecięcia wstęgi dokonał: dr Zdzisław Bujanowski Dyrektor Centrum Edukacji Artystycznej, Małgorzata Kamowicz
z Ministerstwa Kultury i Sztuki oraz Burmistrz Iławy Adam Żyliński

10 grudnia 1994                 

VI Iławskie Wieczory Muzyczne
konkurs zorganizowany w ramach „Fundacji młodych talentów” im. dr Mirosława Sokołowskiego.

laureatka - skrzypaczka Małgorzata Rychert
wyróżnianie: Joanna Dembler.

3 czerwca 1995                 

Ogólnopolskim Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie

Złoty Aplauz - Joanna Dembler
Uczennica wystąpiła w Koncercie Galowym transmitowanym przez TVP

25 - 28 stycznia 1996         

I Ogólnopolski Turnieju Pianistycznym Żagań 1996                                                                  

IV miejsce – Piotr Wilk
Nauczyciel: Wojciech Szymański

17 maja 1996                      

V Krajowy Festiwal Młodych Wykonawców Piosenki w Częstochowie

Grand Prix - Joanna Dembler

7 - 9 czerwca 1996             

V Festiwal Piosenki i Pieśni Religijnej w Iławie                            

I miejsce – Paweł Wytrąże
k
II miejsce – Anna Baran                                                        
wyróżnienie – Justyna Szymańska


9 czerwca 1996                   
Festiwal Młodego Skrzypka w Olsztynie     
                                     
I miejsce – Małgorzata Rychert
III miejsce – Aneta Grochowiecka.
nauczyciel: Małgorzata Czarnowska

11 czerwca 1996                

Przyjęcie delegacji uczniów z Czernigo k/ Kijowa (Ukraina)

5 kwietnia 1997                  

Przesłuchania Regionalne Uczniów Klas Skrzypiec  w Olsztynie

Dyplom Laureata – Małgorzata Rychert
nauczyciel: Małgorzata Czarnowska

4 - 8 czerwca 1997             

Ogólnopolski Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie

Złoty Aplauz – Joanna Dembler

3 - 4 lipca 1997                   

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej w Tucholi.                  

II miejsce – Joanna Dembler

7 - 12 lipca 1997                 

VI Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej  Chodzież 1997

II miejsce – Joanna Dembler

9 września 1997                 

Programu Promocji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży pt. „Talenty”

wyróżnienie w dziedzinie muzyki przyznane przez Ministra Kultury i Sztuki - Joanna Dembler

3 maja 1998                        

Mazurskie Spotkania Chóralne Ełk 1998                                                     

I Miejsce – Chór „Canzonetta”
dyrygent: Honorata Cybula

21 listopada 1998              

Podpisanie umów o współpracy i przyjaźni pomiędzy Iławą a Herborn - koncert uczniówPSM

19 stycznia 1999                

Festiwal Chopinowski w Olsztynie                                           

Dyplom Laureata – Piotr Wilk i Krzysztof Witta
nauczyciel: Wojciech Szymański

20 kwietnia 1999                

Mały Festiwal Muzyki Akordeonowej w Olsztynie    

Wyróżnienie – Krzysztof Bajda
nauczyciel: Andrzej Kupis

28 - 29 maja 1999              

VII Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej Iława 1999      
                
I miejsce – Zespół „Canzonetta”
dyrygent Honorata Cybula

23 marca 2000                   

Filharmonia w Olsztynie
koncert solistów i zespołów iławskiej PSM w sali koncertowej

15 kwietnia 2000                

II Regionalne Przesłuchania Uczniów Klas Gitary Zambrów 2000                          

III miejsce – Agnieszka Lewy
nauczyciel: Ewa Osińska – Kuczkowska

3 maja 2000                        

II Mazurskie Spotkania Chóralne Ełk’ 2000     
                                  
I miejsce – Zespół „Canzonetta”
Dyrygent: Honorata Cybula

22 listopada 2000              

Koncert z okazji wręczenia stypendium firmy „Humdrex” – Jerzego Humięckiego.

Nominowana do stypendium – Karolina Lebiedziewicz, Marlena Ewertowska

7 kwietnia 2001                  

Festiwal Muzyki Akordeonowej w Olsztynie                         

Wyróżnienie – Ewa Majewska
nauczyciel: Andrzej Kupis

24 - 26 maja 2001               

Wizyta uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły Muzycznej  z Gargždai (Litwa) w iławskiej PSM

14 stycznia 2002                

IV Festiwal Fortepianowy w Olsztynie     
                              
Dyplom Laureata – Monika Kopaczewska
nauczyciel: Ilona Dworecka – Staszewska

Dyplom Laureata – Marlena  Ewertowska
nauczyciel: Wojciech Szymański

22 stycznia 2002                

I Regionalne Spotkania Pianistyczne o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Iławy

I Regionalny Konkurs Teoretyczny z wiadomości o życiu i twórczości polskich kompozytorów muzyki współczesnej

I miejsce – Marlena Ewertowska
nauczyciel: Wojciech Szymański

III miejsce – Kamila Rólkiewicz
nauczyciel: Maria Artiemiew

3 marca 2002                    

IV Festiwal Muzyki Akordeonowej w Olsztynie             
Wyróżnienie – Karolina Michalewska
nauczyciel: Andrzej Kupis


15 maja 2002                      

Uczniowie i nauczyciele iławskiej PSM wyjeżdżają z koncertem
do Szkoły Muzycznej w Gargždai (Litwa)

14 czerwca 2002                

II Ogólnopolski Festiwal Chórów Szkół Muzycznych w Ostrowie Wielkopolskim                                                                 

II miejsce – Zespół „Canzonetta”
dyrygent: Honorata Cybula

20 stycznia 2003                

Festiwal Muzyki Rosyjskiej i Radzieckiej w Olsztynie                     

Tytuł Laureata – Magda Kaucz
nauczyciel: Maria Artiemiew

8 marca 2003                     

Konkurs Muzyki Dziecięcej w Olsztynie     
                         
Dyplom Laureata – Paulina Mowińska
nauczyciel: Honorata Cybula

3 maja 2003                        

II Regionalne Spotkania Pianistyczne w Iławie
                                
II miejsce – Magda Kaucz  
nauczyciel: Maria Artiemiew

20 listopada 2003              

Koncert dla gości z Tholen z Holandii w sali kameralnej PSM

10 lutego 2004                   

Wydanie pierwszego numeru gazetki szkolnej pt. M jak Muzyka

6 marca 2004                      

II Regionalny Konkurs Piosenki Dziecięcej w Olsztynie

Dyplom Laureata – Joanna Wydorska i Marta Kudzinow. nauczyciel: Honorata Cybula

15 marca 2004                   

Konkurs Kształcenia Słuchu Klas III cyklu sześcioletniego w Olsztynie                                                                                          

II miejsce Klaudia Zielińska                                                
Wyróżnienie Maja Duda
nauczyciel: Barbara Chołaszczyńska

17 kwietnia 2004                

III Olsztyński Konkurs Zespołów Szkolnych                              

Laureat – Zespół smyczkowy
Nauczyciel: Krzysztof Koziatek

29 kwietnia 2004                

Koncert uczniów PSM dla delegacji z regionu Vallée ď Aoste z (Włoch) w sali kameralnej Szkoły

11 - 12 czerwca 2004         
III Ogólnopolski Festiwal Chórów Szkolnych Muzycznych        
w Ostrowie Wielkopolskim

I miejsce – Zespół „Canzonetta”
dyrygent: Honorata Cybula

2 stycznia 2005                 

Koncert Noworoczny pod Patronatem Starosty Iławskiego w hali Widowiskowo – Sportowej PSM reprezentował Zespół „Canzonetta”

19 luty 2005                       

VII Festiwal Pianistyczny im. Izy Garglinowicz w Olsztynie

Specjalne Wyróżnienie – Monika Kopaczewska
nauczyciel: Ilona Dworecka - Staszewska

7 maja 2005                        

IV Olsztyński Konkurs Zespołów Szkolnych                          

Grand Prix – Zespół „Canzonetta”
dyrygent: Honorata Cybula

19 maja 2005                      

IV Regionalne Spotkania Pianistyczne w Iławie   

Wyróżnienie Szczególne – Klaudia Zielińska
nauczyciel: Maria Kotewicz    
                                                           
I miejsce – Monika Kopaczewska
nauczyciel: Ilona Dworecka – Staszewska

Wyróżnienie Szczególne – Natalia Jung
nauczyciel: Maria Artiemiew                     
                      
Wyróżnienie – Alicja Mówińska
nauczyciel: Wojciech Szymański

10 czerwca 2005                

Uczestnictwo uczniów PSM w koncercie z okazji obchodów Jubileuszu 700-lecia Iławy

19 - 20 listopada 2005       

VIII Łódzki Festiwal Chóralny „Cantio Łodziensis”     
                      
I nagroda – Zespół „Canzonetta”
dyrygent: Honorata Cybula
Akompaniament: Maria Kotewcz

24 listopada 2005              

Inauguracja cyklu koncertów w Restauracji „Yellow”  w Iławie

15 stycznia 2006                

III Powiatowy Koncert Noworoczny w Hali Widowiskowo – Sportowej w Iławie

7 marca 2006                     

V Regionalny Konkurs Piosenki Dziecięcej w Olsztynie

Dyplom Laureata – Wiktor Filip i Sebastian Filip
nauczyciel: Honorata Cybula

25 maja 2006                      

V Regionalne Spotkania Pianistyczne w Iławie  
                                
II miejsce – Monika Kopaczewska
nauczyciel: Ilona Dworecka – Staszewska
 
III miejsce – Natalia Jung
nauczyciel: Maria Artiemiew               ,

Wyróżnienie – Klaudia Obrębska
nauczyciel: Maria Kotewicz

16 - 17 czerwca 2006         

IV Ogólnopolski Festiwal Chórów Szkół Muzycznych w Ostrowie Wielkopolskim       
                                                             
I miejsce – Zespół „Canzonetta”
dyrygent: Honorata Cybula
akompaniament: Maria Kotewicz

27 – 30 listopada 2006       

IX Konkursie Pianistycznym im. Ludwika Stefańskiego i Haliny Czerny Stefańskiej w Płocku

5 grudnia 2006  

Konkurs z wiadomości o życiu i twórczości W. A. Mozarta

I miejsce: Oliwia Kaźmierczyk                                                    
II miejsce: Alicja Mówińska
III miejsce: Aleksandra Wolfigiel
IV miejsce: Laura Kaźmierczyk                                                    
V miejsce: Dorota Dworakowska

11 grudnia 2006                

Koncert w wykonaniu uczniów klasy klarnetu z PSM II st.
im. F. Chopina w Olsztynie w sali kameralnej PSM I st. w Iławie

21 grudnia 2006                 

Koncert Bożonarodzeniowy

30 grudnia 2006                

Koncert Świąteczny w Hali Widowiskowo – Sportowej w Iławie

11 stycznia 2007                

Makroregionalny Konkurs z Audycji Muzycznych w Olsztynie

Dyplom Wyróżnienia: Oliwia Kaźmierczyk i Alicja Mówińska, nauczyciel: Barbara Kupis

14 stycznia 2007                

Koncert Kolęd w Kościele NP NMP w Iławie

23 stycznia 2007                

Koncert Kolęd w sali Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej  w Olsztynie

28 stycznia 2007               

Koncert Kolęd w Kościele Farnym pod wezwaniem Św. Anny w Lubawie

30 stycznia 2007                

Koncert Kolęd w Kościele Przemieniania Pańskiego w Iławie

2 lutego 2007                     

Koncert Kolęd w Kościele Św. Brata Alberta w Iławie

3 marca 2007                    

IV Warmińsko – Mazurski Festiwal Fletowym w Olsztynie

Dyplom Laureata: Wiktor Filip
nauczyciel: Dorota  Żarczyńska

6 marca 2007                      

Regionalnym Konkursie z Kształcenia Słuchu w Olsztynie

2 – 3 marca 2007                

Regionalne Przesłuchania Uczniów Klas Gitary Szkół Muzycznych I Stopnia w Piszu

8 – 9 marca 2007               
Regionalne Przesłuchania Uczniów Klas Akordeonu i Zespołów Akordeonowych Szkół Muzycznych I Stopnia w Białymstoku  

14 – 15 marca 2007

Regionalne Przesłuchania Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I stopnia w Olsztynie

24 marca 2007                    

Regionalnych Przesłuchaniach Uczniów Klas Skrzypiec i Altówki Szkół Muzycznych I Stopnia w Elblągu

31 marca 2007                    

IX Festiwal Pianistyczny im. Izy Garglinowicz w Olsztynie

26 – 27 kwietnia 2007        

XI Makroregionalne Przesłuchania Instrumentów Dętych
w Olsztynie

Nagroda dla Wiktora Filipa
Nauczyciel: Dorota Żarczyńska

19 maja 2007                      

VI Olsztyński Konkurs Zespołów Szkolnych

Dyplom Laureata - Chór PSM z Iławy  

24 maja 2007                      

VI Regionalne Spotkania Pianistyczne w PSM w Iławie
                
I miejsce - Natalia Jung
nauczyciel: Mara Artiemiew

Dyplom Wyróżnienia -  Agata Lewy
nauczyciel: Wojciech Szymański

24 maja 2007                      

VI Regionalny „Konkurs teoretyczny z wiadomości o życiu
i twórczości polskich kompozytorów muzyki współczesnej”
w PSM w Iławie

3 – 10 czerwca 2007          

VII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. J. Zarębskiego  w Łomiankach – Warszawa

Dyplom Wyróżnienia -Natalia Jung
nauczyciel: Mara Artiemiew

23 – 24 czerwca 2007         

Dni Iławy,  pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta

1 lipca 2007                        

Konkursie Chóralnym „Muzyka krańców ziemi”

Uczestnictwo Zespołu Wokalnego PSM „Canzonetta” Kościele Przemienienia Pańskiego w Iławie

25 sierpnia 2007                 

Koncert Muzyki Kameralnej w wykonaniu „Bellarti Trio” z udziałem absolwentki PSM w Iławie: Agnieszki Chełkowskiej – Panasiuk (fortepian) w sali Kinoteatru Pasja

8 listopada 2007                 

Koncert z okazji  89 rocznicy Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości

11 grudnia 2007                 

Koncerty Mikołajkowe dla przedszkolaków

13 grudnia 2007                 

Koncert Kolęd w Warsztatach Terapii Zajęciowej  

19 grudnia 2007                 

Wieczornica Bożonarodzeniowa w sali Kinoteatru Pasja                            

29 stycznia 2008                

Koncert Zespołu Noro Lim w sali Kameralnej PSM.

Liderem Zespołu jest absolwent PSM w Iławie w klasie fortepianu Marii Kotewicz: Rafał Alicki


12 lutego 2008                    
Konkurs „Polska Opera Narodowa” w Olsztynie

II miejsce - Alicja Mówińska
Wyróżnienie - Oliwia Kaźmierczyk
Nauczyciel: Barbara  Kupis

10 lutego 2008                 

XI Festiwal Pianistyczny im. Izy Garglinowicz w Olszynie

Dyplom Laureata - Natalia Jung
nauczyciel: Mara  Artiemiew

21 lutego 2008                    

Makroregionalne Przesłuchania Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I Stopnia w Ełku

Kwalifikacja do Przesłuchań Ogólnopolskich - Zespołu smyczkowego
nauczyciel: Dorota Grzybek

6 marca 2008                      

Koncert z okazji Dnia Kobiet w Świetlicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

31 marca 2008                    

Makroregionalne Przesłuchania Zespołów Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I Stopnia

Kwalifikacja do Przesłuchań Ogólnopolskich - Trio puzonów nauczyciel: Bogdan Olkowski

9 kwietnia 2008  

Seminarium dla nauczycieli i uczniów klas klarnetu prowadzone przez profesora Marka Schillera z Akademii Muzycznej w Gdańsku

18 kwietnia 2008                

Ogólnopolskie Przesłuchania Kameralnych Zespołów Instrumentów Dętych w Lesznie

23 kwietnia – 13 maja 2008

Cykl koncertów dla iławskich szkół i przedszkoli

24 kwietnia 2008                

Koncert Wiosenny w sali Kinoteatru Pasja w Iławie

25 – 26 kwietnia 2008        

Ogólnopolskie Przesłuchania Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I Stopnia w Gdańsku

26 kwietnia 2008                

I Prezentacji Zespołów Kameralnych  i Chóralnych na Zamku Golubskim

Dyplomu Laureata - Zespół Wokalny „Canzonetta”

26 kwietnia 2008                

I Konkursie Pianistycznym w Augustowie

6 maja 2008                        

Koncert dla władz Miasta Iławy i zaproszonych gości z Holandii w sali kameralnej PSM

16 maja 2008                      
Koncert z okazji 15 – lecia Warsztatów Terapii Zajęciowej
w Iławie

21 maja 2008                      

X Oruński Konkurs Skrzypcowy

21 maja 2008

Koncert w Kościele Św. Brata Alberta przygotowany i prowadzony przez Marię Kotewicz

23 – 24 maja 2008  

V Ogólnopolski Festiwal Chórów Szkół Muzycznych „Bel Canto” w Ostrowie Wielkopolskim

I miejsce - Chór „Canzonetta”
dyrygent: Honorata Cybula
akompaniament: Maria Kotewicz

25 maja 2008                      

I Festiwalu Piosenki Maryjnej – Wardengowo 2008

Jury festiwalu: Maria  Kotewicz i Hipolit Szalkiewicz

29 maja 2008                      

VII Regionalne Spotkania Pianistyczne o Puchar Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miasta Iławy

I miejsce - Natalia Jung
nauczyciel: Maria Artiemiew                                                             

III miejsce - Małgorzata Górska
nauczyciel: Maria Artiemiew        
                              
Nagroda Specjalna - Alicja Mówińska
nauczyciel: Wojciech Szymański


29 maja 2008                      

VII Regionalny „Konkurs teoretyczny z wiadomości o życiu i twórczości polskich kompozytorów muzyki filmowej”

II  miejsce: Alicja Mówińska.

10 października 2008  

Koncert z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Starostwie Powiatowym w Iławie

26 października 2008

VI Iławskie Wieczory Muzyczne

koncert w Kościele Ewangelicko – Metodystycznym w Siemianach

29 listopada 2008               

I etap szkolnych Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej –

uczniowie klas fortepianu, gitary i zespołów gitarowych

29 listopada 2008              

VI Iławskie Wieczory Muzyczne

koncert kameralny– wykonawcy: Zbigniew Ciucias – skrzypce, Wojciech Szymański – fortepian

6 grudnia 2008                   

I etap szkolnych Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej –

uczniowie klas fletu, klarnetu, trąbki i puzonu

17 grudnia 2008    

Wieczornica Bożonarodzeniowa w sali Kinoteatru Pasja

17 stycznia 2009                

Koncert: „Rodzinne Kolędowanie

Uczestniczyli uczniowie PSM – Wiktoria Witkowska, Zuzanna Dzwoniarska, Wiktoria Kaźmierczyk, Aleksandra Gurzyńska, Anna i Jan Witkowscy z Chórem Camerata”

20 stycznia 2009                

Koncert Kolęd w Kościele Przemienienia Pańskiego  w Iławie

22 stycznia 2009                

Koncert Noworoczny w sali Kameralnej PSM I st. w Iławie

25 stycznia 2009                

Koncert Noworoczny w miejskim Ośrodku Kultury w Lubawie
we współpracy ze Społecznym Ogniskiem Muzycznym  - Filia w Lubawie

26 lutego 2009                   

Iławskie Wieczory Muzyczne

Koncert Tria puzonów i Zespołu gitarowego

5 marca 2009                     

Koncert z okazji Dnia Kobiet w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Iławie

17 marca 2009                   

VI Iławskie Wieczory Muzyczne

Recital gitarowy absolwentki Kingi Pruś

23 marca 2009                   

Koncert PSM w Kościele Ewangelicko – Metodystycznym
w Iławie z okazji Jubileuszu 10 lat Partnerstwa Iława – Edewecht 1999 – 2009

2 – 3 kwietnia 2009  

I Białostocki Festiwal Pianistyczny im. Sióstr Frankiewicz

Zuzanna Klimaszewskaj i Zuzanna Pilimon
nauczyciel: Maria Artiemiew

3 kwietnia 2009                  

90 lat Polskiego Czerwonego Krzyża w Polsce

Koncert w sali Kinoteatru „Pasja”

22 kwietnia 2009                

Regionalnym Konkursie z Kształcenia Słuchu w Olsztynie

Wyróżniene - Agata Lewy

26 kwietnia 2009                

Koncert w Kościele Przemieniania Pańskiego w Iławie

27 – 28 kwietnia 2009        

Makroregionalne Przesłuchania Uczniów Klas Gitary i Zespołów Gitarowych Szkół Muzycznych I Stopnia

29 kwietnia 2009                

VI Iławskie Wieczory Muzyczne

Recital fortepianowy -  Ilona Dworecka - Staszewska
i Marcin Mackiewicz

21 maja 2009                      

VIII Regionalne Spotkania Pianistyczne o Puchar Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miasta Iławy

VIII Regionalny „Konkurs teoretyczny z wiadomości o życiu i twórczości polskich kompozytorów muzyki filmowej”

II miejsce - Julia Dziczek
Nauczyciel: Maria Kotewicz

Wyróżnienie - Małgorzata Górska
Nauczyciel: Maria Artiemiew

Wyróżnienie - Alicja Zalewska
Nauczyciel: Wojciech Szymański

28 maja 2009                      

VI Iławskie Wieczory Muzyczne

koncert harfistki Anny Faber z Warszawy

1 września 2009                 

Inauguracja nowego roku szkolnego z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Piotra Żuchowskiego

16 września 2009              

Recital w wykonaniu Andrzeja Bukowskiego – klarnet oraz Lucyny Żołnierek – fortepian w sali Kameralnej PSM

6 października 2009

Koncert z okazji inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku w Szkole Wyższej im. P. Włodkowica w Iławie

20 października 2009        

Koncert w 70 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej w sali kameralnej PSM I st. w Iławie

6 listopada 2009                

Koncert na otwarciu wernisażu „Wilia i jej brzegi” w Kinoteatrze Pasja

11 listopada 2009             

Koncert z okazji 91 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Kinoteatrze „Pasja”

12 listopada 2009              

VII Iławskie Wieczory Muzyczne Koncert w jesiennym nastroju, harfistki Anny Faber i Piotra Antoniego Sawickiego – śpiew, fortepian

12 grudnia 2009                 
Przesłuchania szkolne zespołów kameralnych instrumentów dętych

5 – 11 grudnia 2009          

Koncerty kolęd i pastorałek w  Galerii „Jeziorak”

16 grudnia 2009               

Koncert kolęd dla  emerytowanych nauczycieli  
we współpracy z ZNP w sali Gimnazjum nr 2

22 grudnia 2009                

Wieczornica Bożonarodzeniowa w sali Kinoteatru „Pasja”

10 stycznia 2010               

Koncert Kolęd w Kościele NP NMP w Iławie

16 stycznia 2010              

Koncert Noworoczny w sali Kameralnej PSM

23 stycznia 2010               

Koncert Kolęd w Miejskim Ośrodku Kultury w Lubawie

14 lutego 2010                   

Walentynkowy Koncert uczniów PSM w Galerii „Jeziorak” na zaproszenie Radia Plus Dominika Jaskulskiego

18 lutego 2010                   

Regionalny Konkurs z Audycji Muzycznych dla uczniów szkół muzycznych I stopnia „Życie i twórczość Fryderyka Chopina”
w 200 rocznicę urodzin

Wyróżnienie - Julia Dmuchowska
Nauczyciel: Alicja Szymańska

1 marca 2010                     

III Grajewskie Konferencje Akordeonowe w Grajewie

Uczestnictwo Remigiusza Ruczyńskiego
Nauczyciel: Andrzej Kupis

9 – 10 marca 2010             

Makroregionalne Przesłuchania Zespołów Kameralnych Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I Stopnia w Iławie

Wyróżnienie - Trio puzonów
Nauczyciel: Bogdan Olkowski

23 marca 2010                    

Regionalny Konkurs z Kształcenia Słuchu w Olsztynie
                              
I miejsce: Zuzanna Klimaszewska                                      
III miejsce: Barbara Kaczorowska                                 
Wyróżnienie: Adrianna Lubiejewska                             
Nauczyciel: Barbara Chołaszczyńska

24 kwietnia 2010               

Koncert w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni

5 maja 2010                       

Koncert Kameralny w wykonaniu Mozartowskiego Zespołu Basethorwowego we współorganizacji z Filharmonią
Warmińsko – Mazurską

6 maja 2010                       

Koncert „Muzyka Chopinowska w dźwiękach zaklęta”  w sali kameralnej PSM we współpracy ze Starostwem Powiatowym i Stowarzyszeniem Uniwersytetu III Wieku

7 maja 2010                       

Oprawa muzyczna Wieczornicy „W drodze do Emaus” z okazji Święta Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kazanicach

20 maja 2010                      

IX Regionalne Spotkania Pianistyczne o Puchar Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miasta Iławy

IX Regionalny „Konkurs teoretyczny z wiadomości o życiu i twórczości polskich kompozytorów muzyki filmowej”

Wyróżnienie -  Zuzanna Klimaszewska
Nauczyciel: Maria Artiemiew

29 maja 2010                     

Recital Chopinowski w wykonaniu Ilony Dworeckiej -  Staszewskiej i Wojciecha Szymańskiego w sali Kinoteatru „Pasja” we współpracy ze Stowarzyszeniem Uniwersytetu III Wieku

14 czerwca 2010                 

Koncert Waldemara Malickiego i uczniów Szkół Muzycznych z regionu w Kinoteatrze „Pasja” zatytułowany „Chopin, muzyka, młodość”

26 października 2010       

VIII Iławskie Wieczory Muzyczne

Koncert Doroty Dąbrowskiej – flet, Pawła Panasiuka – wiolonczela i Agnieszki Panasiuk – fortepian

9 listopada 2010                

I etap szkolnych Przesłuchań CEA klas fortepianu, akordeonu, skrzypiec i wiolonczeli

11 listopada 2010             

Uczestnictwo w Koncercie z okazji 92 rocznicy Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości pod Patronatem Burmistrza Iławy w sali Kinoteatru „Pasja”

23 listopada 2010             

I etap szkolny Przesłuchań CEA klas fletu, klarnetu, trąbki i gitary

26 listopada 2010

Koncert z okazji Jubileuszu Stowarzyszenia „PRO – BONO”  w sali konferencyjnej ICK

30 listopada 2010              

Koncert Chopinowski w ramach obchodów Roku Chopinowskiego w sali Kameralnej PSM

17 grudnia 2010                 

Konkurs Monograficzny z Audycji Muzycznych „Życie i twórczość Feliksa Nowowiejskiego w 100 – lecie Roty”   
         
I miejsce - Julia Dmuchowska
nauczyciel:  Alicja Szymańska

20 grudnia 2010                  

Powiślański Konkurs na Instrumenty Dęte im. prof. Marka Schillera w Kwidzynie

Uczestnictwo Macieja i Jakuba Makowskich – trąbka
nauczyciel: Bogdan Olkowski
akompaniament: Wojciech Szymański

30 grudnia 2010                 

Koncert Noworoczny w Hali Widowiskowo – Sportowej pod Patronatem Starosty Iławskiego i Burmistrza Miasta Iławy

26 lutego 2011                   

XIII Festiwal Pianistyczny im. Izabeli Garglinowicz w Olsztynie

Uczestnictwo Barbary Kaczorowskiej, Zuzanny Klimaszewskiej
i Filipa Tkaczyka

5 marca 2011                     

Konkurs Młodych Talentów im. dr Mirosława Sokołowskiego dotyczący uczniów klas instrumentów dętych  
                                
I miejsce - Wiktor Filip i Sandra Gorczyńska
nauczyciel: Dorota Żarczyńska
                                      
II miejsce: Maciej i Jakub Makowscy
nauczyciel: Bogdan Olkowski
                              
III miejsce: Dominik Światkowski
nauczyciel: Ryszard Przebierała
                      
Wyróżnienie - Katarzyna Kaczorowska
nauczyciel: Dorota Żarczyńska

26 marca 2011                    

II Międzynarodowy Konkurs Duetów Fortepianowych w Ełku

Wyróżnienie - Zuzanna Klimaszewska i Barbara Kaczorowska nauczyciel: Maria Artiemiew


29 marca 2011                   

Regionalny Konkurs z Kształcenia Słuchu dla Uczniów Szkół Muzycznych I Stopnia w Olsztynie

Dyplomu II Wyróżnienia - Jan Witkowski

1 kwietnia 2011                  

II Białostocki Festiwal Pianistyczny im. Sióstr Frankiewicz

Uczestnictwo Zuzanny Klimaszewskiej i Barbary Kaczorowskiej

3 kwietnia 2011                  

VI Warmińsko – Mazurskim Festiwalu Fletowym w Olsztynie

Uczestnictwo Wiktora Filipa, Sary Gorczyńskiej, Katarzyny Kaczorowskiej, Emilii Neuman i Elizy Iwickiej

9 – 10 kwietnia 2011          

Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny w Szczecinie

Uczestnictwo Alicji Szalkowskiej
nauczyciel: Ilona Dworecka – Staszewska

19 maja 2011                     

X Makroregionalne Spotkania Pianistyczne o Puchar Burmistrza
i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Iławie

Wyróżnienie - Barbara Kaczorowska
Nauczyciel: Maria Artiemiew

19 maja 2011                      

X Makroregionalny „Konkurs teoretyczny z wiadomości o życiu i twórczości polskich kompozytorów muzyki filmowej” w PSM I st. w Iławie

23 maja 2011                      

Dzień Dziecka w Miejskim Ośrodku Kultury w Lubawie

Koncert z dla uczniów przedszkola, szkoły podstawowej         
i gimnazjum

24 maja 2011                      

Koncert z okazji Dnia Matki w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej

28 maja 2011                     

Koncert uczniów PSM w Bazylice w Nowym Mieście Lubawskim z okazji zjazdu lekarzy – absolwentów Akademii Medycznej w Gdańsku

29 maja 2011                      
Dzień Dziecka w Gietrzwałdzie

Koncert z uczestnictwem uczniów klasy wiolonczeli Pawła Panasiuka

29 maja 2011                      

VII Międzynarodowy Studencki Plener Malarski

Koncert Aleksandry Gurzyńskiej – skrzypce, w Sali Wystawowej Kinoteatru Pasja w ramach uroczystego otwarcia wystawy poplenerowej pt. „Iława odbita w wodzie” –
oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju „PRO - BONO”

27 października 2011

Dzień Seniora w Domu Pomocy Społecznej w Iławie

Koncert uczniów PSM  przez Dorotę Żarczyńską

11 listopada 2011  

Koncert z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości
w sali kinoteatru „Pasja” przy współpracy z ICK pod patronatem Burmistrza Miasta Iławy

18 – 20 listopada 2011  

Warszawski Konkurs Pianistycznym    

Uczestnictwo Alicji Szalkowskiej
Nauczyciel: Ilona Dworecka-Staszewska

2 grudnia 2011  

Powiślański Konkurs na Instrumenty Dęte im. prof. Marka Schillera w Kwidzynie

Wyróżnienie - Katarzyna Kaczorowska
Nauczyciel: Dorota Żarczyńska

Uczestnictwo Sara Gorczyńska
nauczyciel: Dorota Żarczyńska

Jana Witkowski, Michała Bukowski, Dominika Światkowski
nauczyciel: Ryszarda Przebierała  
akompaniament: Maria Artiemiew i Wojciech Szymański

8 grudnia 2011  

Koncert na zaproszenie Burmistrza Miasta Lubawy w ramach kampanii walki z rakiem w sali kina „Pokój”

3 marca 2012 r.  

XIV Festiwal Pianistyczny im. Izy Garglinowicz w Olsztynie

Uczestnictwo Zuzanny Klimaszewskiej i Barbary Kaczorowskiej nauczyciel:  Maria Artiemiew

12 - 14 kwietnia 2012

XVII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Koninie

Uczestnictwo Zuzanny Klimaszewskiej i Barbary Kaczorowskiej
nauczyciel: Maria Artiemiew

18 - 22 kwietnia 2012

V Zachodniopomorski Festiwal Klarnetowy w Szczecinie

Wyróżnienie - Dominik Światkowski
uczestnictwo Jan Witkowski i Michał Bukowski
nauczyciel: Ryszard Przebierała
akompaniament:  Wojciech Szymański

20 - 21 kwietnia 2012

VI Konkurs Szkół Muzycznych I stopnia „Instrumenty Dęte Chełmno 2012”

Wyróżnienie - Dominik Światkowski
nauczyciel: Ryszard Przebierała
akompaniament: Wojciech Szymański

25 - 29 kwietnia 2012  

III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny dla szkół muzycznych I i II stopnia w Augustowie pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Uczestnictwo -  Zuzanna Klimaszewska
nauczyciel: Maria Artiemiew

11 - 13 maja 2012  

XXXV Konkurs Młodego Muzyka „Szczecinek 2012”

Uczestnictwo - Dominik Światkowski
nauczyciel: Ryszard Przebierała
akompaniament: Wojciech Szymański

20 - 27 maja 2012  

XII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach – Warszawa

Uczestnictwo - Alicja Szalkowska
Nauczyciel: Ilona Dworecka - Staszewska

29 września 2012  

Koncert z okazji Jubileuszu Stowarzyszenia Iławski Klub AMAZONKI,  przygotowany przez Andrzeja Kupisa

29 października 2012  

Koncert w Domu Pomocy Społecznej z okazji Dnia Seniora,  przygotowany przez Ryszarda Przebierałę

8 listopada 2012  

Koncert z okazji otwarcia wystawy malarskiej Mieczysława Ziomka przy współpracy z ICK oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju „PRO - BONO” przygotowany przez Ryszarda Przebierałę

22 listopada 2012

Makroregionalne Przesłuchania CEA Uczniów Klas Gitary  i Zespołów Gitarowych

Uczestnictwo - Szymon Wiśniewski i Bartłomiej Stępień nauczyciel: Mariusz Komar

3 grudnia 2012  

Makroregionalne Przesłuchania CEA Uczniów Instrumentów Dętych Blaszanych w Szczytnie

Uczestnictwo - Maciej Makowski
nauczyciel: Bogdan Olkowski
akompaniament: Wojciech Szymański

13 grudnia 2012  

Makroregionalne Przesłuchania CEA Instrumentów Dętych Drewnianych

Uczestnictwo - Dominik Światkowski, Marta Świniarska
nauczyciel: Ryszard Przebierała

Sara Gorczyńska
nauczyciel: Dorota Żarczyńsa
akompaniament: Maria Artiemiew i  Wojciech Szymański

Dominik Światkowski zakwalifikował się do Ogólnopolskich Przesłuchań w Warszawie, które odbyły się w dniu 6 stycznia 2013

14 grudnia 2012  

Powiślański Konkurs Instrumentów Dętych w Kwidzyniu

II miejsce - Dominik Światkowski
nauczyciel:  Ryszard Przebierała

Nagroda ufundowana przez Senatora RP pana Leszka Czarnobaja dla Aleksandry Kowalskiej,
nauczyciel: Piotr Cichowski

Uczestnictwo - Katarzyna Kaczorowska, Sara Gorczyńska, nauczyciel: Dorota Żarczyńska

Sebastian Truszczyński, Jakub Makowski
nauczyciel: Bogdan Olkowski

Marta Świniarska
nauczyciel: Ryszard Przebierała

uczniom akompaniowali: Ilona Dworecka - Staszewska, Maria Artiemiew, Wojciech Szymański

15 grudnia 2013  

Koncert Kolęd w Galerii Jeziorak przy współpracy i na zaproszenie Gazety Iławskiej i Gazety Olsztyńskiej, przygotowanie uczniów: Małgorzata Bigorajska

16 grudnia 2012  

Makroregionalne Przesłuchania CEA Uczniów Fortepianu w Białymstoku

Uczestnictwo - Magda Makuch
nauczyciel: Maria Kotewicz

5 stycznia 2013  

Koncert Kolęd w Placówce Szkolno - Wychowawczej z okazji spotkania nauczycieli religii i  księży
Przygotowanie: Barbara Chołaszczyńska

16 stycznia 2013
Konkurs z Audycji Muzycznych „Życie i twórczość Piotra Czajkowskiego w 120 rocznicę śmierci kompozytora” w Olsztynie

Uczestnictwo - Adrianna Lubiejewska, Alicja Pniewska,Monika Bartkowska
nauczyciel: Barbara Kupis

Koncert promujący muzykę z baletu „Dziadek do orzechów”  w Przedszkolu nr 3 w Iławie oraz w Placówce Szkolno – Wychowawczej w Iławie zorganizowany przez Agnieszkę Panasiuk  

23 lutego 2013  

Festiwal Pianistyczny im. Izy Garglinowicz w Olsztynie

Uczestnictwo - Alicja Szalkowska
nauczyciel: Ilona Dworecka - Staszewska

8 marca 2013  

Koncert uczniów Szkoły z okazji Dnia Kobiet w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Iławie zorganizowany przez Alicję Szymańską

9 marca 2013  

VII Warmińsko – Mazurski Festiwal Fletowy w Olsztynie

Uczestnictwo - Alicja Kowalska i Alicja Krajewska
nauczyciel:  Piotr Cichowski
akompaniament: Ilona Dworecka – Staszewska

10 marca 2013  

XIII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie

Uczestnictwo - Alicja Szalkowska
nauczyciel: Ilona Dworecka – Staszewska

11 marca 2013  

Koncert w ramach promocji Szkoły w Galerii Jeziorak na zaproszenie i  przy współorganizacji Gazety Iławskiej i Gazety Olsztyńskiej, który przygotowała Dorota Grzybek

11 – 12 marca 2013  

Ogólnopolski Konkurs dla Uczniów „Mały czy duży wirtuoz” w Warszawie

I miejsce - Dominik Światkowski
nauczyciel: Ryszard Przebierała, który uzyskał wyróżnienie za przygotowanie ucznia
akompaniament: Wojciech Szymański

10 kwietnia 2013  

VIII Włocławskie Spotkania Fortepianowe

Uczestnictwo - Alicja Samolińska
nauczyciel: Maria Artiemiew

12 – 13 kwietnia 2013  

XIII Grudziądzki Konkurs Akordeonowy

Dyplom Laureata III Nagrody  - Filip Suliński
nauczyciel:  Andrzej Kupis

18 kwietnia 2013  

Makroregionalny Konkurs z Kształcenia Słuchu dla Uczniów Klas VI cyklu sześcioletniego i klas IV cyklu czteroletniego

Uczestnictwo - Barbara Kaczorowska i Zuzanna Klimaszewska
nauczyciel: Barbara Chołaszczyńska

26 kwietnia 2013  

I Wiosenne Spotkania Szkół Muzycznych w Nowym Mieście Lubawskim

Puchar Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego dla Zespołu Wokalnego „Canzonetta” - dyrygent: Honorata Cybula

Uczestnictwo:

Trio fletowe,  w składzie Katarzyna  Kaczorowska, Adrianna Lubiejewska i Dominika Kąkol
nauczyciel: Dorota Żarczyńska

Dominik Śiatkowski
nauczyciel: Ryszard Przebierała

duet fortepianowy w składzie: Barbara Kaczorowska i Zuzanna Klimaszewska
nauczyciel: Maria Artiemiew

akompaniowali: Maria Kotewicz, Maria Artiemiew, Wojciech Szymański

10 – 11 maja 2013  

III Międzynarodowy Konkurs Duetów Fortepianowych w Ełku

Wyróżnienie w grupie II  dla duetu - Zuzanna Klimaszewska i Barbara Kaczorowska
Nauczyciel: Maria Artiemiew

11 – 12 maja 2013

I Ogólnopolski Konkurs Młodych Indywidualności Muzycznych im. Tadeusza Paciorkiweicza w Sierpcu
IV Nagroda - Dominik Światkowski
nauczyciel: Ryszard Przebierała
akompaniament: Wojciech Szymański

Uczestnictwo -   Alicja Szalkowska
nauczyciel: Ilona Dworecka – Staszewska

14 – 18 maja 2013  

X Festiwal Klarnetowy w Piotrkowie Trybunalskim

Uczestnictwo - Dominik Światkowski
nauczyciel: Ryszard Przebierała
akompaniament: Ilona Dworecka – Staszewska

18 maja 2013  

Koncert z okazji Jubileuszu Firmy „Bałtykgaz” przygotowany przez Wojciecha Szymańskiego

23 maja 2013  

Spotkania Pianistyczne o Puchar Burmistrza i Przewodniczące-
go Rady Miejskiej w Iławie, zorganizowane jako Ogólnopolskie Spotkania.

Wyróżnienie za utwór A. Tansmana” dla Alicji Samolińskiej

Uczestnictwo - Barbary Kaczorowskiej i Zuzanny Klimaszewskiej
nauczyciel: Maria Artiemiew

26 maja 2013  

Koncert z okazji Dnia Matki w Galerii Jeziorak w ramach promocji Szkoły na zaproszenie i przy współpracy Gazety Iławskiej i Gazety Olszyńskiej przygotowany przez Małgrzatę Bigorajską

29 maja 2013  

Koncert z okazji Jubileuszu i Święta Placówek Szkolno – Wychowawczych w Iławie przygotowany przez Dorotę Żarczyńska

8 czerwca 2013

VIII Festiwal Muzyki Chóralnej „Mater Misericordiae”  w Warszawie

Złoty Dyplom  III miejsce dla Zespołu Wokalnego „Canzonetta”
dyrygent: Honorata Cybula
akompaniament: Maria Kotewicz

3 września 2013  

Koncert z okazji targów promocyjnych Firmy „Szynaka – Meble” przygotowany przez Wojciecha Szymańskiego  

8 października 2013  

VIII Ogólnopolski Konkurs Pianistów Muzyki Rozrywkowej  i Artystów Hammondzistów – Uniwersytet Warszawski

Wyróżnienie - Dominik Światkowski
nauczyciel: Ilona Dworecka – Staszewska

24 październik 2013  

III Regionalny Konkurs Instrumentalny „Muzyk Pierwsza Klasa” w Olsztynku            
w Olsztynku

Uczestnictwo - Daria Paprocka
nauczyciel: Paweł Panasiuk

8 listopada 2013  

Koncert z okazji Dnia Seniora w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Iławie przygotowany przez Alicję Szymańską

9 listopada 2013  

Koncert z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości w Galerii Jeziorak na zaproszenie i przy współpracy z Gazetą Iławską i Gazetą Olsztyńską przygotowany przez Ryszarda Przebierałę

10 listopada 2013  

Koncert z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości w Sali Kinoteatru „PASJA” pod Patronatem Burmistrza Iławy przy współpracy z ICK

14 listopada 2013  

Koncert z okazji Dnia Seniora w Domu Pomocy Społecznej przygotowany przez Dorotę Żarczyńską

6 grudnia 2013  

Koncert Mikołajkowy dla przedszkolaków i uczniów Szkoły Podstawowej we Franciszkowie

12 - 13 grudnia 2013

Makroregionalne  Przesłuchania CEA Kameralnych Zespołów Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I stopnia w Iławie

Uczestnictwo -  zespół klarnetowy w składzie: Marta Świniarska, Michał Bukowski, Dominik Światkowski
nauczyciel:  Ryszarda Przebierała, który uzyskał Wyróżnienie za przygotowanie uczniów, a Zespół zakwalifikował się do Ogólnopolskich Przesłuchań CEA w Warszawie

6 grudnia 2013

Powiślański Konkurs Instrumentów Dętych im. Prof. Marka Schillera w Kwidzynie

I miejsce - Dominik Światkowski
nauczyciel: Ryszard Przebierała

Uczestnictwo -  Sara Gorczyńska i Julia Piasecka
nauczyciel: Dorota Żarczyńska

Aleksandra Kowalska, Aleksandra Krajewska,
Paula Dembińska,  
nauczyciel: Piotr Cichowski

Marta Świniarska
nauczyciel: Ryszard Przebierała

Uczniom akompaniowali: Maria Artiemiew, Ilona Dworecka - Staszewska i Wojciech  Szymański

11 stycznia 2014  

Koncert Kolęd z okazji spotkania nauczycieli katechetów
i księży Powiatu Iławskiego w sali PSW w Iławie przygotowany przez Małgorzatę Bigorajską

Koncert w ZS w Kazanicach w ramach zbiórki „Caritas” przygotowany przez Barbarę Chołaszczyńską

22 marca 2014  

Makroregionalny Konkurs „Mistrz zasad muzyki” dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia w Grudziądzu

Uczestnictwo - Michał Mędrzycki
nauczyciel: Barbara Chołaszczyńska

8 kwietnia 2014  

Wspólny Koncert uczniów wiolonczeli PSM I i II st. w Olsztynie i PSM I st. w Iławie w Sali Kameralnej PSM w Iławie,  przygotowany przez Pawła Panasiuka

9 - 13 kwietnia 2014  

VI Zachodniopomorski Festiwal Klarnetowy w Szczecinie

III miejsce - Zespół klarnetowy w składzie:
Marta Świniarska, Michał Bukowski, Dominik Światkowski

Wyróżnienie - Dominik Światkowski

Uczestnictwo Zespołu klarnetowego w składzie:
Marta Świniarska Izabela Lempek, Michał Bukowski,
Dominik Światkowski
nauczyciel: Ryszard Przebierała
akompaniament: Wojciech Szymański

25 - 26 kwietnia 2014  

VII Ogólnopolski Konkurs Szkół Muzycznych I stopnia w Chełmnie

II miejsce - Dominik Światkowski
nauczyciel: Ryszard Przebierała
akompaniament: Wojciech Szymański

28 kwietnia 2014

II Wiosenne Międzyszkolne Spotkania Szkół Muzycznych  w Nowym Mieście Lubawskim

Uczestnictwo - Zespół Wokalny PSM „Canzonetta” ,
Dominik Światkowski - śpiew i własny akompaniament.
Kwartet klarnetowy w składzie: Marta Świniarska, Izabela Lempek, Michał Bukowski, Dominik Światkowski oraz duet klarnetowy w składzie: Marta Świniarska i Izabela Lempek, nauczyciel: Ryszard Przebierała

10 - 11 maja 2014  

II Ogólnopolski Konkurs Młodych Indywidualności Muzycznych
im. Tadeusza Paciorkiewicza  w Sierpcu

III miejsce - Dominik Światkowskiego
nauczyciel: Ryszard Przebierała
akompaniament:  Wojciech  Szymański

19 maja 2014  

Uczestnictwo Zespołu Wokalnego „Canzonetta” w Iławskich Spotkaniach Chóralnych

22 maja 2014  

II Ogólnopolskie Spotkania Pianistyczne o Puchar Burmistrza
i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Iławie

Uczestnictwo -  Katarzyna Zglińska
nauczyciel: Maria Kotewicz

Olivia Dziedziak, Alicja Samolińska
nauczyciel: Marię Artiemiew

Paweł Dreszler, Julia Sistermann, Karolina Fafińska
nauczyciel: Agnieszka Panasiuk

23 – 24 maja 2014  

I Ogólnopolski Festiwal Pianistyczny „Alla Polacca” w Warszawie

Dyplom Laureata  - Olivia Dziedziak  
nauczyciel: Maria Artiemiew

uczestnictwo -   Katarzyna Zglińska
nauczyciel: Maria  Kotewicz

Julia Sistermann
nauczyciel: Agnieszka  Panasiuk

Karoliny Jadanowskiej
nauczyciel: Wojciech Szymański

2 września 2014  

Koncert z okazji targów promocyjnych Firmy „Szynaka – Meble” przygotowany przez Wojciecha Szymańskiego  

18 września 2014  

Koncert w wykonaniu kwartetu fletowego „MATIMIKA”  Hedemory – Szwecja pod kierunkiem Katarzyny Rademacher

10 listopada 2014  

Koncert z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości  w Galerii Jeziorak przy współpracy z Gazetą Iławską i Gazetą Olsztyńską

27 listopada 2014  

Makroregionalne Przesłuchania CEA Uczniów Klas Instrumentów Dętych Blaszanych w Szczytnie

Uczestnictwo - Mikołaj Makowski, Jakub Makowski
nauczyciel: Bogdan  Olkowski
akompaniament: Wojciech  Szymański

28 listopada 2014  

Powiślański Konkurs Instrumentów Dętych w Kwidzynie

Wyróżnienie - Majki Klimaszewskiej

Uczestnictwo -  Julia Piasecka
nauczyciel: Dorota  Żarczyńska
akompaniament: Maria Artiemiew

1 grudnia 2014  

Makroregionalne Przesłuchania CEA Instrumentów Dętych Drewnianych w Suwałkach

Uczestnictwo - Julia Piasecka
nauczyciel: Dorota  Żarczyńska

Paulina Dembińska
nauczyciel: Piotr Cichowski

Uczennicom akompaniowały: Ilona Dworecka – Staszewska oraz Maria Artiemiew

3 grudnia 2014  

Makroregionalne Przesłuchania CEA Uczniów Klas Gitary w Pruszkowie

Uczestnictwo - Anna Kurowska i Alicja Bujnowska
nauczyciel: Mariusz  Komar

5 grudnia 2014  

Makroregionalne Przesłuchania CEA Uczniów Klas Fortepianu w Olsztynie

Uczestnictwo - Alicja Samolińska
nauczyciel: Maria Artiemiew

11 grudnia 2014  

Koncert z okazji pierwszej rocznicy istnienia Przedszkola „Majka” w Iławie przygotowany przez Małgorzatę Bigorajską

11 – 12 grudnia 2014  

Makroregionalne Przesłuchania CEA Uczniów Klas Akordeonu  i Zespołów Akordeonowych w Iławie

Uczestnictwo - Filip Samoliński
Nauczyciel: Andrzej Kupis

17 stycznia 2015  

Koncert Kolęd w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Iławie przygotowany przez Marię Kotewicz

18 stycznia 2015  

Koncert Kolęd w Kościele św. Anny w Lubawie przygotowany przez Marię Kotewicz

21 luty 2015  

XVII Festiwal Pianistyczny im. Izy Garglinowicz w Olsztynie

Uczestnictwo - Olivia Dziedziak
nauczyciel: Maria Artiemiew

Sara Gorczyńska i Karolina Jadanowska
nauczyciel: Wojciech Szymański

26 marzec 2015  

Konkursu z wiadomości o polskich tańcach narodowych
dla szkół podstawowych z Powiatu Iławskiego

W Konkursie uczestniczyło 19 uczniów z 7 szkół

24 – 25 kwietnia 2015  

XIV Grudziądzki Konkurs Akordeonowy

Uczestnictwo - Filip Suliński
nauczyciel: Andrzej  Kupis

27 kwietnia 2015  

III Wiosenne Spotkania Szkół Muzycznych w Nowym Mieście Lubawskim

Uczestnictwo - Zespół Wokalny „Canzonnetta”
dyrygent: Honorata Cybula

Trio fletowe w składzie: Paulina Dembińska, Patrycja Junkier, Julia Kempska oraz  duet fletowy w składzie: Paulina Dembińska, Patrycja Junkier
nauczyciel: Piotra  Cichowski

Zespół instrumentów dętych blaszanych w składzie: Jakub Makowski – trąbka 1, Mikołaj Makowski – trąbka 2, Sebastian Truszczyński – puzon
nauczyciel: Bogdan  Olkowski   

13 maja 2015  

Konkurs z „Kształcenia Słuchu” dla uczniów klas III cyklu sześcioletniego w PSM I st. w Iławie

Konkurs przygotowała i zorganizowała Barbara Chołaszczyńska

15 – 16 maja 2015  

IV Międzynarodowy Konkurs Duetów Fortepianowych w Ełku
Absolwentki: Barbara Kaczorowska i Zuzanna Klimaszewska na zaproszenie organizatorów brały udział w Koncercie Laureatów. Uczennice przygotowała Maria Artiemiew

21 maja 2015  

Przegląd Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I stopnia w Mławie

Wyróżnienie -  Izabela Samsel

Uczestnictwo -  Lena Kozań, Paweł Kowalkowski

nauczyciel: Ilona Dworecka – Staszewska

23 maja 2015  

III Rypiński Konkurs Etiud Fortepianowych w Rypinie

III Miejsce -  Izabela Samsel

Uczestnictwo - Paweł Kowalkowski, Lena Kozań, Julia Palikowska
nauczyciel: Ilona  Dworecka – Staszewska

Zofii  Kwietko – Bębnowskiej
nauczyciel: Maria  Kotewicz

Olivia Dziedziak
nauczyciel: Maria Artiemiew

21 czerwca 2015  

Koncert w Szkole Podstawowej w Ostrowitym z okazji Święta Szkoły przygotowany przez Barbarę Chołaszczyńską

16 - 17 października 2015  

V Regionalny Konkurs Instrumentalny „Muzyk Pierwsza Klasa” w Olsztynku  

Uczestnictwo - Aleksandra Bigorajska i Kinga Nikczyńska nauczyciel: Dorota  Żarczyńska
akompaniament:  Natalia Mróz

9 stycznia 2016  

Koncert w ZS w Kazanicach podczas imprezy charytatywnej „Caritas” przygotowany przez Barbarę Chołaszczyńską

14 kwietnia 2016

III Ogólnopolskie Spotkania Pianistyczne o Puchar Burmistrza Iławy i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Iławie

III miejsce -  Olivia Dziedziak
nauczyciel: Maria Artiemiew

Wyróżnienie dla najmłodszego uczestnika konkursu
-  Nell Helena Obrębska
nauczyciel: Maria Artiemiew

uczestnictwo - Magdalena Dreszler
nauczyciel: Natalia  Mróz

20 kwietnia 2016

IV Wiosenne Spotkania Szkół Muzycznych w Nowym Mieście Lubawskim

Uczestnictwo -  duet fortepianowy w składzie:
Magdalena Dreszler i Paweł Dreszler
nauczyciel: Natalia Mróz

duet fletowy w składzie:
Aleksandra Kowalska i Zuzanna Rolkowska
nauczyciel: Piotr Cichowski

Julia Palikowska, Paweł Kowalewski i Piotr Kowalewski, nauczyciel: Ilona  Dworecka – Staszewska

tria fletowego w składzie:
Aleksandra Kowalska, Zuzanna Rolkowska, Anna Migut,
nauczyciel: Piotr  Cichowski

Zespołu Smyczkowego
nauczyciel: Dorota Grzybek

Zespołu Wokalnego
dyrygent: Honorata Cybula
akompaniament:  Maria  Kotewicz

22 - 23 kwietnia 2016 VIII

Ogólnopolski Konkurs Szkół Muzycznych I stopnia Instrumenty Dęte Chełmno 2015

Uczestnictwo - Majka Klimaszewska
nauczyciel: Dorota Żarczyńska
akompaniament: Maria  Artiemiew -
Wyróżnienie za akompaniament

29 - 30 kwietnia 2016

I Konkurs Pianistyczny „Solo i w duetach” w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni

I Nagroda -  Zofia Kwietko – Bębnowska
nauczyciel: Maria  Kotewicz

II Nagroda - duet fortepianowy w składzie:
Magdalena Dreszler i Paweł Dreszler
nauczyciel: Natalia Mróz

uczestnictwo -  Paweł Kowalkowski, Piotr Kowalkowski, Izabela Samsel i Julia Pawlikowska
nauczyciel: Ilona Dworecka - Staszewska

12 - 15 maja 2016  

IV Ogólnopolskie Spotkania Gitarowe w Elblągu

Uczestnictwo - Karol Gotszlik
nauczyciel: Mariusz Komar

13 maja 2016  

V Makroregionalny Konkurs Fletowy w Gdańsku - Wrzeszczu

III miejsce -  Majka Klimaszewska
nauczyciel: Dorota Żarczyńsk
akompaniament: Maria Artiemiew

20 - 21 maja 2016

II Ogólnopolski Festiwal Pianistyczny „Alla Polacca”
w Warszawie

Wyróżnienie - Olivia Dziedziak
Nauczyciel: Maria Artiemiew

25 maja 2016

IV Rypiński Konkurs Etiud Fortepianowych

I miejsce w grupie I - Zofia Kwietko – Bębnowska

II miejsce w grupie III - Katarzyna Zglińska
nauczyciel: Maria Kotewicz