Historia

Z kart historii Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Bairda w Iławie

4 września 1981
Na bazie XV – letniej działalności Społecznego Ogniska Muzycznego z inicjatywy grupy fachowców – muzyków
i rodziców została powołana Państwowa Szkoła Muzyczna
I stopnia. Naukę rozpoczęło w niej 101 uczniów w klasach: fortepianu, akordeonu, skrzypiec, gitary, fletu, trąbki, klarnetu oraz saksofonu. Zajęcia odbywały się w budynku przy ulicy Kościuszki 18 (obok obiektu Domu Kultury). Pierwszym dyrektorem szkoły został Roman Kwiatkowski

4 czerwca 1983
II Międzywojewódzki Konkurs Muzyki Akordeonowej
dla Uczniów PSM I st. – Mława.

IV miejsce – Robert Szklanny
nauczyciel: Andrzej Kupis

9 czerwca 1984
III Międzywojewódzki Konkurs „Młodego Akordeonisty”
w Mławie.

VIII miejsce– Robert Szklanny
nauczyciel: Andrzej Kupis

22 – 23 września 1984
Udział uczniów w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki
Współczesnej „Warszawska Jesień”.
Wysłuchanie koncertów w Filharmonii Narodowej i Akademii
Muzycznej.

18 – 19 maja 1985
Szkoła organizuje Międzywojewódzkie Przesłuchania
Klas Fortepianu. Współorganizatorem Przesłuchań jest Urząd Miasta Iławy i Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.
W konkursie uczestniczyło 40 wykonawców z Olsztyna,
Ciechanowa, Chełmna, Mławy, Torunia, Szczytna, Mrągowa, Grudziądza, Kętrzyna i Iławy.

II miejsce – Paulina Kamińska
nauczyciel: Wojciech Szymański

III miejsce Aleksandra Ławrynowicz
nauczyciel: Wojciech Szymański

16 czerwca 1985
Szkoła uczestniczy w Teleturnieju Miast Iława – Jasło.

16 listopada 1985
Szkoła nadano imię wielkiego kompozytora – Tadeusza
Bairda. W uroczystości uczestniczyła żona kompozytora – Alina Sawicka – Baird oraz redaktor Zdzisław Sierpiński.

4 – 6 marca 1986
Sukces ucznia Szkoły w I Międzywojewódzkim Konkursie
Akordeonowym w Grudziądzu.

I miejsce – Andrzej Żarnecki
nauczyciel: Andrzej Kupis

1 września 1986
Dyrektorem Szkoły został mgr Hipolit Szalkiewicz.
Szkoła otrzymała budynek zastępczy na czas remontu, rozbudowy i nadbudowy własnego obiektu. Nowy rok szkolny rozpoczął się następuje w bardzo trudnych warunkach

1986
Z inicjatywy nauczyciela, Hipolita Szalkiewicza przy PSM I stopnia założono Chór „Camerata”. Pierwszym jego dyrygentem została nauczycielka szkoły – Alicja Szymańska. Członkami Chóru byli m.in. uczniowie, absolwenci i nauczyciele szkoły

4 – 6 marca 1987
II Międzywojewódzki Szkolny Konkurs Akordeonowy
w Grudziądzu.

II miejsce – Andrzej Żarnecki
nauczyciel: Andrzej Kupis

III miejsce Marcin Musiał
nauczyciel: Andrzej Kupis

1 września 1987
Dyrektorem Szkoła została mgr Maria Kotewicz

15 października 1987
Udział kwartetu fletów prostych PSM pod kierunkiem Hipolita Szalkiewicza w koncercie z okazji Dnia Edukacji Narodowej w sali koncertowej Filharmonii w Olsztynie

11 listopada 1987
Koncert uczniów PSM dla pacjentów Oddziału Psychiatrii ZOZ w Iławie

29 luty – 2 marca 1988
III Międzywojewódzki Szkolny Konkurs Akordeonowy
w Grudziądzu.

III miejsce – Agnieszka Stasiorowska
nauczyciel: Andrzej Kupis

14 – 16 kwietnia 1988
Ogólnopolski Festiwal Solistów i Zespołów Muzyki Rozrywkowej
Szkół Artystycznych w Elblągu.

Wyróżnienie – Zespół Instrumentalny PSM
prowadzący zespół: Roman Kwiatkowski

Wyróżnienie dla solisty – skrzypka Robert Kwiatkowski
nauczyciel: Romana Kwiatkowski

12 – 15 maja 1988
VIII Przesłuchania Międzywojewódzkie Uczniów Klas skrzypiec
i Altówki Szkół Muzycznych I stopnia w Malborku

IV miejsce – Robert Kwiatkowski
nauczyciel: Roman Kwiatkowski
akompaniator Maria Kotewicz

16 marca 1989
Koncert uczniów Szkoły w sali kameralnej PSM I st.
im. Feliksa Nowowiejskiego w Kwidzynie

3 czerwca 1989
XX Jubileuszowy Konkurs Młodego Muzyka w Szczecinku.

II miejsce – Piotr Kowalkowski
nauczyciel: Bogdan Olkowski

17 – 18 czerwca 1989
Tournee Orkiestry PSM pod kierunkiem Zenona Dąbrowskiego
w Obwodzie Kaliningradzkim ZSRR (Bajłtijsk, Kaliningrad, Swietłogorsk)

8 grudnia 1989
Koncert Chóru „Camerata” w Zielonogradsku – ZSRR.

13 stycznia 1990
Inauguracja I Iławskich Wieczorów Muzycznych
recital fortepianowy w wykonaniu Ilony Dworeckiej – Staszewskiej.

Inicjator imprezy: Maria Kotewicz

17 luty 1990
I Iławskie Wieczory Muzyczne
recital gitarowy w wykonaniu Gerarda Krajnika

28 luty- 2 marzec 1990
V Międzywojewódzki Szkolny Konkurs Akordeonowy w Grudziądzu,

III nagroda – Michał Jaros
nauczyciel: Andrzej Kupis

17 marca 1990
I Iławskie Wieczory Muzycze
recital akordeonowy w wykonaniu Jerzego Piotrowskiego

21 – 22 marca 1990
I Międzywojewódzki Konkurs Klas Instrumentów Dętych w Chełmnie,

II miejsce – Piotr Kowalkowski
Nauczyciel: Bogdan Olkowski

6 – 7 kwietnia 1990
Ogólnopolski Festiwal Solistów i Zespołów Muzyki Rozrywkowej Szkól Artystycznych w Elblągu.

Wyróżnienie – Zespół instrumentalny PSM

prowadzący zespół: Zenona Dąbrowskiego

7 kwietnia 1990
I Iławskich Wieczory Muzyczne
recital fortepianowy w wykonaniu Wojciecha Szymańskiego

19 maja 1990
I Iławskie Wieczory Muzyczne koncert w wykonaniu Chóru „Camerata”

9 czerwca 1990
I Iławskie Wieczory Muzyczne koncert kameralny w Kościele Przemienienia Pańskiego

27 października 1990
II Iławskie Wieczory Muzyczne
recital Chopinowski w wykonaniu Kordiana Góry

24 listopada 1990
II Iławskie Wieczory Muzyczne koncert Kameralny w Kościele Przemienienia Pańskiego

15 grudnia 1990
II Iławskie Wieczory Muzyczne recital gitarowy w wykonaniu Gerarda Krajnika

1 stycznia 1991
Organem prowadzącym i sprawującym nadzór pedagogiczny nad działalnością Państwowej Szkoły Muzycznej zostało Ministerstwo Kultury i Sztuki

26 stycznia 1991
II Iławskie Wieczory Muzyczne koncert Chóru „Camerata

23 lutego 1991
II Iławskie Wieczory Muzyczne recital duetu gitarowego: Gerard Krajnik i Mariusz Górecki

23 marca 1991
II Iławskie Wieczory Muzyczne koncert Orkiestry dętej, dyrygent: Bogdan Olkowski

20 kwietnia 1991
II Iławskie Wieczory Muzyczne recital fortepianowy Agnieszki Chełkowskiej i Roberta Tomczyka

25 maja 1991
II Iławskie Wieczory Muzyczne koncert kameralny w Kościele Przemienienia Pańskiego

20 października 1991
III Iławskie Wieczory Muzyczne koncert kameralny w Kościele NP Najświętszej Marii Panny

17 listopada 1991
III Iławskie Wieczory Muzyczne koncert kameralny w Kościele Przemienienia Pańskiego

19 stycznia 1992
Koncert Kolęd w Kościele św. Wojciecha w Działdowie.

25 kwietnia 1992
III Iławskie Wieczory Muzyczne recital fortepianowy Agnieszki Chełkowskiej

18 luty 1993
Inauguracja cyklu audycji radiowych poświęconych Młodym Talentom – uczniom PSM w Iławie.
pomysłodawca: Anna Szołucha

16 stycznia 1994
V Iławskie Wieczory Muzyczne
koncert Chóru „Concentus” z Działdowa w Kościele NP NMP

29 kwietnia – 2 maja 1994
VII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dziecięcej w Krakowie

Wyróżnienie dla duetu – Joanna Dembler i Katarzyna Stasiak

14 września 1994
Szkoła rozpoczęła pracę w nowym budynku, przy ulicy Tadeusza Kościuszki 18, w którym mieści się do dnia dzisiejszego

16 – 18 listopada 1994
Uroczystości z okazji inauguracji pracy w nowym budynku szkoły. Przecięcia wstęgi dokonał: dr Zdzisław Bujanowski Dyrektor Centrum Edukacji Artystycznej, Małgorzata Kamowicz
z Ministerstwa Kultury i Sztuki oraz Burmistrz Iławy Adam Żyliński

10 grudnia 1994
VI Iławskie Wieczory Muzyczne
konkurs zorganizowany w ramach „Fundacji młodych talentów” im. dr Mirosława Sokołowskiego.

laureatka – skrzypaczka Małgorzata Rychert
wyróżnianie: Joanna Dembler.

3 czerwca 1995
Ogólnopolskim Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie

Złoty Aplauz – Joanna Dembler
Uczennica wystąpiła w Koncercie Galowym transmitowanym przez TVP

25 – 28 stycznia 1996
I Ogólnopolski Turnieju Pianistycznym Żagań 1996

IV miejsce – Piotr Wilk
Nauczyciel: Wojciech Szymański

17 maja 1996
V Krajowy Festiwal Młodych Wykonawców Piosenki w Częstochowie

Grand Prix – Joanna Dembler

7 – 9 czerwca 1996
V Festiwal Piosenki i Pieśni Religijnej w Iławie

I miejsce – Paweł Wytrążek
II miejsce – Anna Baran
wyróżnienie – Justyna Szymańska

9 czerwca 1996
Festiwal Młodego Skrzypka w Olsztynie

I miejsce – Małgorzata Rychert
III miejsce – Aneta Grochowiecka.
nauczyciel: Małgorzata Czarnowska

11 czerwca 1996
Przyjęcie delegacji uczniów z Czernigo k/ Kijowa (Ukraina)

5 kwietnia 1997
Przesłuchania Regionalne Uczniów Klas Skrzypiec w Olsztynie

Dyplom Laureata – Małgorzata Rychert
nauczyciel: Małgorzata Czarnowska

4 – 8 czerwca 1997
Ogólnopolski Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie

Złoty Aplauz – Joanna Dembler

3 – 4 lipca 1997
Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej w Tucholi.

II miejsce – Joanna Dembler

7 – 12 lipca 1997
VI Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Chodzież 1997

II miejsce – Joanna Dembler

9 września 1997
Programu Promocji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży pt. „Talenty”

wyróżnienie w dziedzinie muzyki przyznane przez Ministra Kultury i Sztuki – Joanna Dembler

3 maja 1998
Mazurskie Spotkania Chóralne Ełk 1998

I Miejsce – Chór „Canzonetta”
dyrygent: Honorata Cybula

21 listopada 1998
Podpisanie umów o współpracy i przyjaźni pomiędzy Iławą a Herborn – koncert uczniówPSM

19 stycznia 1999
Festiwal Chopinowski w Olsztynie

Dyplom Laureata – Piotr Wilk i Krzysztof Witta
nauczyciel: Wojciech Szymański

20 kwietnia 1999
Mały Festiwal Muzyki Akordeonowej w Olsztynie

Wyróżnienie – Krzysztof Bajda
nauczyciel: Andrzej Kupis

28 – 29 maja 1999
VII Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej Iława 1999

I miejsce – Zespół „Canzonetta”
dyrygent Honorata Cybula

23 marca 2000
Filharmonia w Olsztynie
koncert solistów i zespołów iławskiej PSM w sali koncertowej

15 kwietnia 2000
II Regionalne Przesłuchania Uczniów Klas Gitary Zambrów 2000

III miejsce – Agnieszka Lewy
nauczyciel: Ewa Osińska – Kuczkowska

3 maja 2000
II Mazurskie Spotkania Chóralne Ełk’ 2000

I miejsce – Zespół „Canzonetta”
Dyrygent: Honorata Cybula

22 listopada 2000
Koncert z okazji wręczenia stypendium firmy „Humdrex” – Jerzego Humięckiego.

Nominowana do stypendium – Karolina Lebiedziewicz, Marlena Ewertowska

7 kwietnia 2001
Festiwal Muzyki Akordeonowej w Olsztynie

Wyróżnienie – Ewa Majewska
nauczyciel: Andrzej Kupis

24 – 26 maja 2001
Wizyta uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły Muzycznej z Gargždai (Litwa) w iławskiej PSM

14 stycznia 2002
IV Festiwal Fortepianowy w Olsztynie

Dyplom Laureata – Monika Kopaczewska
nauczyciel: Ilona Dworecka – Staszewska

Dyplom Laureata – Marlena Ewertowska
nauczyciel: Wojciech Szymański

22 stycznia 2002
I Regionalne Spotkania Pianistyczne o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Iławy

I Regionalny Konkurs Teoretyczny z wiadomości o życiu i twórczości polskich kompozytorów muzyki współczesnej

I miejsce – Marlena Ewertowska
nauczyciel: Wojciech Szymański

III miejsce – Kamila Rólkiewicz
nauczyciel: Maria Artiemiew

3 marca 2002
IV Festiwal Muzyki Akordeonowej w Olsztynie
Wyróżnienie – Karolina Michalewska
nauczyciel: Andrzej Kupis


15 maja 2002
Uczniowie i nauczyciele iławskiej PSM wyjeżdżają z koncertem
do Szkoły Muzycznej w Gargždai (Litwa)

14 czerwca 2002
II Ogólnopolski Festiwal Chórów Szkół Muzycznych w Ostrowie Wielkopolskim

II miejsce – Zespół „Canzonetta”
dyrygent: Honorata Cybula

20 stycznia 2003
Festiwal Muzyki Rosyjskiej i Radzieckiej w Olsztynie

Tytuł Laureata – Magda Kaucz
nauczyciel: Maria Artiemiew

8 marca 2003
Konkurs Muzyki Dziecięcej w Olsztynie

Dyplom Laureata – Paulina Mowińska
nauczyciel: Honorata Cybula

3 maja 2003
II Regionalne Spotkania Pianistyczne w Iławie

II miejsce – Magda Kaucz
nauczyciel: Maria Artiemiew

20 listopada 2003
Koncert dla gości z Tholen z Holandii w sali kameralnej PSM

10 lutego 2004
Wydanie pierwszego numeru gazetki szkolnej pt. M jak Muzyka

6 marca 2004
II Regionalny Konkurs Piosenki Dziecięcej w Olsztynie

Dyplom Laureata – Joanna Wydorska i Marta Kudzinow. nauczyciel: Honorata Cybula

15 marca 2004
Konkurs Kształcenia Słuchu Klas III cyklu sześcioletniego w Olsztynie

II miejsce Klaudia Zielińska
Wyróżnienie Maja Duda
nauczyciel: Barbara Chołaszczyńska

17 kwietnia 2004
III Olsztyński Konkurs Zespołów Szkolnych

Laureat – Zespół smyczkowy
Nauczyciel: Krzysztof Koziatek

29 kwietnia 2004
Koncert uczniów PSM dla delegacji z regionu Vallée ď Aoste z (Włoch) w sali kameralnej Szkoły

11 – 12 czerwca 2004
III Ogólnopolski Festiwal Chórów Szkolnych Muzycznych
w Ostrowie Wielkopolskim

I miejsce – Zespół „Canzonetta”
dyrygent: Honorata Cybula

2 stycznia 2005
Koncert Noworoczny pod Patronatem Starosty Iławskiego w hali Widowiskowo – Sportowej PSM reprezentował Zespół „Canzonetta”

19 luty 2005
VII Festiwal Pianistyczny im. Izy Garglinowicz w Olsztynie

Specjalne Wyróżnienie – Monika Kopaczewska
nauczyciel: Ilona Dworecka – Staszewska

7 maja 2005
IV Olsztyński Konkurs Zespołów Szkolnych

Grand Prix – Zespół „Canzonetta”
dyrygent: Honorata Cybula

19 maja 2005
IV Regionalne Spotkania Pianistyczne w Iławie

Wyróżnienie Szczególne – Klaudia Zielińska
nauczyciel: Maria Kotewicz

I miejsce – Monika Kopaczewska
nauczyciel: Ilona Dworecka – Staszewska

Wyróżnienie Szczególne – Natalia Jung
nauczyciel: Maria Artiemiew

Wyróżnienie – Alicja Mówińska
nauczyciel: Wojciech Szymański

10 czerwca 2005
Uczestnictwo uczniów PSM w koncercie z okazji obchodów Jubileuszu 700-lecia Iławy

19 – 20 listopada 2005
VIII Łódzki Festiwal Chóralny „Cantio Łodziensis”

I nagroda – Zespół „Canzonetta”
dyrygent: Honorata Cybula
Akompaniament: Maria Kotewcz

24 listopada 2005
Inauguracja cyklu koncertów w Restauracji „Yellow” w Iławie

15 stycznia 2006
III Powiatowy Koncert Noworoczny w Hali Widowiskowo – Sportowej w Iławie

7 marca 2006
V Regionalny Konkurs Piosenki Dziecięcej w Olsztynie

Dyplom Laureata – Wiktor Filip i Sebastian Filip
nauczyciel: Honorata Cybula

25 maja 2006
V Regionalne Spotkania Pianistyczne w Iławie

II miejsce – Monika Kopaczewska
nauczyciel: Ilona Dworecka – Staszewska

III miejsce – Natalia Jung
nauczyciel: Maria Artiemiew ,

Wyróżnienie – Klaudia Obrębska
nauczyciel: Maria Kotewicz

16 – 17 czerwca 2006
IV Ogólnopolski Festiwal Chórów Szkół Muzycznych w Ostrowie Wielkopolskim

I miejsce – Zespół „Canzonetta”
dyrygent: Honorata Cybula
akompaniament: Maria Kotewicz

27 – 30 listopada 2006
IX Konkursie Pianistycznym im. Ludwika Stefańskiego i Haliny Czerny Stefańskiej w Płocku

5 grudnia 2006
Konkurs z wiadomości o życiu i twórczości W. A. Mozarta

I miejsce: Oliwia Kaźmierczyk
II miejsce: Alicja Mówińska
III miejsce: Aleksandra Wolfigiel
IV miejsce: Laura Kaźmierczyk
V miejsce: Dorota Dworakowska

11 grudnia 2006
Koncert w wykonaniu uczniów klasy klarnetu z PSM II st.
im. F. Chopina w Olsztynie w sali kameralnej PSM I st. w Iławie

21 grudnia 2006
Koncert Bożonarodzeniowy

30 grudnia 2006
Koncert Świąteczny w Hali Widowiskowo – Sportowej w Iławie

11 stycznia 2007
Makroregionalny Konkurs z Audycji Muzycznych w Olsztynie

Dyplom Wyróżnienia: Oliwia Kaźmierczyk i Alicja Mówińska, nauczyciel: Barbara Kupis

14 stycznia 2007
Koncert Kolęd w Kościele NP NMP w Iławie

23 stycznia 2007
Koncert Kolęd w sali Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej w Olsztynie

28 stycznia 2007
Koncert Kolęd w Kościele Farnym pod wezwaniem Św. Anny w Lubawie

30 stycznia 2007
Koncert Kolęd w Kościele Przemieniania Pańskiego w Iławie

2 lutego 2007
Koncert Kolęd w Kościele Św. Brata Alberta w Iławie

3 marca 2007
IV Warmińsko – Mazurski Festiwal Fletowym w Olsztynie

Dyplom Laureata: Wiktor Filip
nauczyciel: Dorota Żarczyńska

6 marca 2007
Regionalnym Konkursie z Kształcenia Słuchu w Olsztynie

2 – 3 marca 2007
Regionalne Przesłuchania Uczniów Klas Gitary Szkół Muzycznych I Stopnia w Piszu

8 – 9 marca 2007
Regionalne Przesłuchania Uczniów Klas Akordeonu i Zespołów Akordeonowych Szkół Muzycznych I Stopnia w Białymstoku

14 – 15 marca 2007
Regionalne Przesłuchania Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I stopnia w Olsztynie

24 marca 2007
Regionalnych Przesłuchaniach Uczniów Klas Skrzypiec i Altówki Szkół Muzycznych I Stopnia w Elblągu

31 marca 2007
IX Festiwal Pianistyczny im. Izy Garglinowicz w Olsztynie

26 – 27 kwietnia 2007
XI Makroregionalne Przesłuchania Instrumentów Dętych
w Olsztynie

Nagroda dla Wiktora Filipa
Nauczyciel: Dorota Żarczyńska

19 maja 2007
VI Olsztyński Konkurs Zespołów Szkolnych

Dyplom Laureata – Chór PSM z Iławy

24 maja 2007
VI Regionalne Spotkania Pianistyczne w PSM w Iławie

I miejsce – Natalia Jung
nauczyciel: Mara Artiemiew

Dyplom Wyróżnienia – Agata Lewy
nauczyciel: Wojciech Szymański

24 maja 2007
VI Regionalny „Konkurs teoretyczny z wiadomości o życiu
i twórczości polskich kompozytorów muzyki współczesnej”
w PSM w Iławie

3 – 10 czerwca 2007
VII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. J. Zarębskiego w Łomiankach – Warszawa

Dyplom Wyróżnienia -Natalia Jung
nauczyciel: Mara Artiemiew

23 – 24 czerwca 2007
Dni Iławy, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta

1 lipca 2007
Konkursie Chóralnym „Muzyka krańców ziemi”

Uczestnictwo Zespołu Wokalnego PSM „Canzonetta” Kościele Przemienienia Pańskiego w Iławie

25 sierpnia 2007
Koncert Muzyki Kameralnej w wykonaniu „Bellarti Trio” z udziałem absolwentki PSM w Iławie: Agnieszki Chełkowskiej – Panasiuk (fortepian) w sali Kinoteatru Pasja

8 listopada 2007
Koncert z okazji 89 rocznicy Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości

11 grudnia 2007
Koncerty Mikołajkowe dla przedszkolaków

13 grudnia 2007
Koncert Kolęd w Warsztatach Terapii Zajęciowej

19 grudnia 2007
Wieczornica Bożonarodzeniowa w sali Kinoteatru Pasja

29 stycznia 2008
Koncert Zespołu Noro Lim w sali Kameralnej PSM.

Liderem Zespołu jest absolwent PSM w Iławie w klasie fortepianu Marii Kotewicz: Rafał Alicki

12 lutego 2008
Konkurs „Polska Opera Narodowa” w Olsztynie

II miejsce – Alicja Mówińska
Wyróżnienie – Oliwia Kaźmierczyk
Nauczyciel: Barbara Kupis

10 lutego 2008
XI Festiwal Pianistyczny im. Izy Garglinowicz w Olszynie

Dyplom Laureata – Natalia Jung
nauczyciel: Mara Artiemiew

21 lutego 2008
Makroregionalne Przesłuchania Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I Stopnia w Ełku

Kwalifikacja do Przesłuchań Ogólnopolskich – Zespołu smyczkowego
nauczyciel: Dorota Grzybek

6 marca 2008
Koncert z okazji Dnia Kobiet w Świetlicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

31 marca 2008
Makroregionalne Przesłuchania Zespołów Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I Stopnia

Kwalifikacja do Przesłuchań Ogólnopolskich – Trio puzonów nauczyciel: Bogdan Olkowski

9 kwietnia 2008
Seminarium dla nauczycieli i uczniów klas klarnetu prowadzone przez profesora Marka Schillera z Akademii Muzycznej w Gdańsku

18 kwietnia 2008
Ogólnopolskie Przesłuchania Kameralnych Zespołów Instrumentów Dętych w Lesznie

23 kwietnia – 13 maja 2008
Cykl koncertów dla iławskich szkół i przedszkoli

24 kwietnia 2008
Koncert Wiosenny w sali Kinoteatru Pasja w Iławie

25 – 26 kwietnia 2008
Ogólnopolskie Przesłuchania Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I Stopnia w Gdańsku

26 kwietnia 2008
I Prezentacji Zespołów Kameralnych i Chóralnych na Zamku Golubskim

Dyplomu Laureata – Zespół Wokalny „Canzonetta”

26 kwietnia 2008
I Konkursie Pianistycznym w Augustowie

6 maja 2008
Koncert dla władz Miasta Iławy i zaproszonych gości z Holandii w sali kameralnej PSM

16 maja 2008
Koncert z okazji 15 – lecia Warsztatów Terapii Zajęciowej
w Iławie

21 maja 2008
X Oruński Konkurs Skrzypcowy

21 maja 2008
Koncert w Kościele Św. Brata Alberta przygotowany i prowadzony przez Marię Kotewicz

23 – 24 maja 2008
V Ogólnopolski Festiwal Chórów Szkół Muzycznych „Bel Canto” w Ostrowie Wielkopolskim

I miejsce – Chór „Canzonetta”
dyrygent: Honorata Cybula
akompaniament: Maria Kotewicz

25 maja 2008
I Festiwalu Piosenki Maryjnej – Wardengowo 2008

Jury festiwalu: Maria Kotewicz i Hipolit Szalkiewicz

29 maja 2008
VII Regionalne Spotkania Pianistyczne o Puchar Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miasta Iławy

I miejsce – Natalia Jung
nauczyciel: Maria Artiemiew

III miejsce – Małgorzata Górska
nauczyciel: Maria Artiemiew

Nagroda Specjalna – Alicja Mówińska
nauczyciel: Wojciech Szymański


29 maja 2008
VII Regionalny „Konkurs teoretyczny z wiadomości o życiu i twórczości polskich kompozytorów muzyki filmowej”

II miejsce: Alicja Mówińska.

10 października 2008
Koncert z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Starostwie Powiatowym w Iławie

26 października 2008
VI Iławskie Wieczory Muzyczne

koncert w Kościele Ewangelicko – Metodystycznym w Siemianach

29 listopada 2008
I etap szkolnych Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej –

uczniowie klas fortepianu, gitary i zespołów gitarowych

29 listopada 2008
VI Iławskie Wieczory Muzyczne

koncert kameralny– wykonawcy: Zbigniew Ciucias – skrzypce, Wojciech Szymański – fortepian

6 grudnia 2008
I etap szkolnych Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej –

uczniowie klas fletu, klarnetu, trąbki i puzonu

17 grudnia 2008
Wieczornica Bożonarodzeniowa w sali Kinoteatru Pasja

17 stycznia 2009
Koncert: „Rodzinne Kolędowanie

Uczestniczyli uczniowie PSM – Wiktoria Witkowska, Zuzanna Dzwoniarska, Wiktoria Kaźmierczyk, Aleksandra Gurzyńska, Anna i Jan Witkowscy z Chórem Camerata”

20 stycznia 2009
Koncert Kolęd w Kościele Przemienienia Pańskiego w Iławie

22 stycznia 2009
Koncert Noworoczny w sali Kameralnej PSM I st. w Iławie

25 stycznia 2009
Koncert Noworoczny w miejskim Ośrodku Kultury w Lubawie
we współpracy ze Społecznym Ogniskiem Muzycznym – Filia w Lubawie

26 lutego 2009
Iławskie Wieczory Muzyczne

Koncert Tria puzonów i Zespołu gitarowego

5 marca 2009
Koncert z okazji Dnia Kobiet w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Iławie

17 marca 2009
VI Iławskie Wieczory Muzyczne

Recital gitarowy absolwentki Kingi Pruś

23 marca 2009
Koncert PSM w Kościele Ewangelicko – Metodystycznym
w Iławie z okazji Jubileuszu 10 lat Partnerstwa Iława – Edewecht 1999 – 2009

2 – 3 kwietnia 2009
I Białostocki Festiwal Pianistyczny im. Sióstr Frankiewicz

Zuzanna Klimaszewskaj i Zuzanna Pilimon
nauczyciel: Maria Artiemiew

3 kwietnia 2009
90 lat Polskiego Czerwonego Krzyża w Polsce

Koncert w sali Kinoteatru „Pasja”

22 kwietnia 2009
Regionalnym Konkursie z Kształcenia Słuchu w Olsztynie

Wyróżniene – Agata Lewy

26 kwietnia 2009
Koncert w Kościele Przemieniania Pańskiego w Iławie

27 – 28 kwietnia 2009
Makroregionalne Przesłuchania Uczniów Klas Gitary i Zespołów Gitarowych Szkół Muzycznych I Stopnia

29 kwietnia 2009
VI Iławskie Wieczory Muzyczne

Recital fortepianowy – Ilona Dworecka – Staszewska
i Marcin Mackiewicz

21 maja 2009
VIII Regionalne Spotkania Pianistyczne o Puchar Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miasta Iławy

VIII Regionalny „Konkurs teoretyczny z wiadomości o życiu i twórczości polskich kompozytorów muzyki filmowej”

II miejsce – Julia Dziczek
Nauczyciel: Maria Kotewicz

Wyróżnienie – Małgorzata Górska
Nauczyciel: Maria Artiemiew

Wyróżnienie – Alicja Zalewska
Nauczyciel: Wojciech Szymański

28 maja 2009
VI Iławskie Wieczory Muzyczne

koncert harfistki Anny Faber z Warszawy

1 września 2009
Inauguracja nowego roku szkolnego z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Piotra Żuchowskiego

16 września 2009
Recital w wykonaniu Andrzeja Bukowskiego – klarnet oraz Lucyny Żołnierek – fortepian w sali Kameralnej PSM

6 października 2009
Koncert z okazji inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku w Szkole Wyższej im. P. Włodkowica w Iławie

20 października 2009
Koncert w 70 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej w sali kameralnej PSM I st. w Iławie

6 listopada 2009
Koncert na otwarciu wernisażu „Wilia i jej brzegi” w Kinoteatrze Pasja

11 listopada 2009
Koncert z okazji 91 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Kinoteatrze „Pasja”

12 listopada 2009
VII Iławskie Wieczory Muzyczne Koncert w jesiennym nastroju, harfistki Anny Faber i Piotra Antoniego Sawickiego – śpiew, fortepian

12 grudnia 2009
Przesłuchania szkolne zespołów kameralnych instrumentów dętych

5 – 11 grudnia 2009
Koncerty kolęd i pastorałek w Galerii „Jeziorak”

16 grudnia 2009
Koncert kolęd dla emerytowanych nauczycieli
we współpracy z ZNP w sali Gimnazjum nr 2

22 grudnia 2009
Wieczornica Bożonarodzeniowa w sali Kinoteatru „Pasja”

10 stycznia 2010
Koncert Kolęd w Kościele NP NMP w Iławie

16 stycznia 2010
Koncert Noworoczny w sali Kameralnej PSM

23 stycznia 2010
Koncert Kolęd w Miejskim Ośrodku Kultury w Lubawie

14 lutego 2010
Walentynkowy Koncert uczniów PSM w Galerii „Jeziorak” na zaproszenie Radia Plus Dominika Jaskulskiego

18 lutego 2010
Regionalny Konkurs z Audycji Muzycznych dla uczniów szkół muzycznych I stopnia „Życie i twórczość Fryderyka Chopina”
w 200 rocznicę urodzin

Wyróżnienie – Julia Dmuchowska
Nauczyciel: Alicja Szymańska

1 marca 2010
III Grajewskie Konferencje Akordeonowe w Grajewie

Uczestnictwo Remigiusza Ruczyńskiego
Nauczyciel: Andrzej Kupis

9 – 10 marca 2010
Makroregionalne Przesłuchania Zespołów Kameralnych Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I Stopnia w Iławie

Wyróżnienie – Trio puzonów
Nauczyciel: Bogdan Olkowski

23 marca 2010
Regionalny Konkurs z Kształcenia Słuchu w Olsztynie

I miejsce: Zuzanna Klimaszewska
III miejsce: Barbara Kaczorowska
Wyróżnienie: Adrianna Lubiejewska
Nauczyciel: Barbara Chołaszczyńska

24 kwietnia 2010
Koncert w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni

5 maja 2010
Koncert Kameralny w wykonaniu Mozartowskiego Zespołu Basethorwowego we współorganizacji z Filharmonią
Warmińsko – Mazurską

6 maja 2010
Koncert „Muzyka Chopinowska w dźwiękach zaklęta” w sali kameralnej PSM we współpracy ze Starostwem Powiatowym i Stowarzyszeniem Uniwersytetu III Wieku

7 maja 2010
Oprawa muzyczna Wieczornicy „W drodze do Emaus” z okazji Święta Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kazanicach

20 maja 2010
IX Regionalne Spotkania Pianistyczne o Puchar Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miasta Iławy

IX Regionalny „Konkurs teoretyczny z wiadomości o życiu i twórczości polskich kompozytorów muzyki filmowej”

Wyróżnienie – Zuzanna Klimaszewska
Nauczyciel: Maria Artiemiew

29 maja 2010
Recital Chopinowski w wykonaniu Ilony Dworeckiej – Staszewskiej i Wojciecha Szymańskiego w sali Kinoteatru „Pasja” we współpracy ze Stowarzyszeniem Uniwersytetu III Wieku

14 czerwca 2010
Koncert Waldemara Malickiego i uczniów Szkół Muzycznych z regionu w Kinoteatrze „Pasja” zatytułowany „Chopin, muzyka, młodość”

26 października 2010
VIII Iławskie Wieczory Muzyczne

Koncert Doroty Dąbrowskiej – flet, Pawła Panasiuka – wiolonczela i Agnieszki Panasiuk – fortepian

9 listopada 2010
I etap szkolnych Przesłuchań CEA klas fortepianu, akordeonu, skrzypiec i wiolonczeli

11 listopada 2010
Uczestnictwo w Koncercie z okazji 92 rocznicy Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości pod Patronatem Burmistrza Iławy w sali Kinoteatru „Pasja”

23 listopada 2010
I etap szkolny Przesłuchań CEA klas fletu, klarnetu, trąbki i gitary

26 listopada 2010
Koncert z okazji Jubileuszu Stowarzyszenia „PRO – BONO” w sali konferencyjnej ICK

30 listopada 2010
Koncert Chopinowski w ramach obchodów Roku Chopinowskiego w sali Kameralnej PSM

17 grudnia 2010
Konkurs Monograficzny z Audycji Muzycznych „Życie i twórczość Feliksa Nowowiejskiego w 100 – lecie Roty”

I miejsce – Julia Dmuchowska
nauczyciel: Alicja Szymańska

20 grudnia 2010
Powiślański Konkurs na Instrumenty Dęte im. prof. Marka Schillera w Kwidzynie

Uczestnictwo Macieja i Jakuba Makowskich – trąbka
nauczyciel: Bogdan Olkowski
akompaniament: Wojciech Szymański

30 grudnia 2010
Koncert Noworoczny w Hali Widowiskowo – Sportowej pod Patronatem Starosty Iławskiego i Burmistrza Miasta Iławy

26 lutego 2011
XIII Festiwal Pianistyczny im. Izabeli Garglinowicz w Olsztynie

Uczestnictwo Barbary Kaczorowskiej, Zuzanny Klimaszewskiej
i Filipa Tkaczyka

5 marca 2011
Konkurs Młodych Talentów im. dr Mirosława Sokołowskiego dotyczący uczniów klas instrumentów dętych

I miejsce – Wiktor Filip i Sandra Gorczyńska
nauczyciel: Dorota Żarczyńska

II miejsce: Maciej i Jakub Makowscy
nauczyciel: Bogdan Olkowski

III miejsce: Dominik Światkowski
nauczyciel: Ryszard Przebierała

Wyróżnienie – Katarzyna Kaczorowska
nauczyciel: Dorota Żarczyńska

26 marca 2011
II Międzynarodowy Konkurs Duetów Fortepianowych w Ełku

Wyróżnienie – Zuzanna Klimaszewska i Barbara Kaczorowska nauczyciel: Maria Artiemiew


29 marca 2011
Regionalny Konkurs z Kształcenia Słuchu dla Uczniów Szkół Muzycznych I Stopnia w Olsztynie

Dyplomu II Wyróżnienia – Jan Witkowski

1 kwietnia 2011
II Białostocki Festiwal Pianistyczny im. Sióstr Frankiewicz

Uczestnictwo Zuzanny Klimaszewskiej i Barbary Kaczorowskiej

3 kwietnia 2011
VI Warmińsko – Mazurskim Festiwalu Fletowym w Olsztynie

Uczestnictwo Wiktora Filipa, Sary Gorczyńskiej, Katarzyny Kaczorowskiej, Emilii Neuman i Elizy Iwickiej

9 – 10 kwietnia 2011
Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny w Szczecinie

Uczestnictwo Alicji Szalkowskiej
nauczyciel: Ilona Dworecka – Staszewska

19 maja 2011
X Makroregionalne Spotkania Pianistyczne o Puchar Burmistrza
i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Iławie

Wyróżnienie – Barbara Kaczorowska
Nauczyciel: Maria Artiemiew

19 maja 2011
X Makroregionalny „Konkurs teoretyczny z wiadomości o życiu i twórczości polskich kompozytorów muzyki filmowej” w PSM I st. w Iławie

23 maja 2011
Dzień Dziecka w Miejskim Ośrodku Kultury w Lubawie

Koncert z dla uczniów przedszkola, szkoły podstawowej
i gimnazjum

24 maja 2011
Koncert z okazji Dnia Matki w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej

28 maja 2011
Koncert uczniów PSM w Bazylice w Nowym Mieście Lubawskim z okazji zjazdu lekarzy – absolwentów Akademii Medycznej w Gdańsku

29 maja 2011
Dzień Dziecka w Gietrzwałdzie

Koncert z uczestnictwem uczniów klasy wiolonczeli Pawła Panasiuka

29 maja 2011
VII Międzynarodowy Studencki Plener Malarski

Koncert Aleksandry Gurzyńskiej – skrzypce, w Sali Wystawowej Kinoteatru Pasja w ramach uroczystego otwarcia wystawy poplenerowej pt. „Iława odbita w wodzie” –
oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju „PRO – BONO”

27 października 2011
Dzień Seniora w Domu Pomocy Społecznej w Iławie

Koncert uczniów PSM przez Dorotę Żarczyńską

11 listopada 2011
Koncert z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości
w sali kinoteatru „Pasja” przy współpracy z ICK pod patronatem Burmistrza Miasta Iławy

18 – 20 listopada 2011
Warszawski Konkurs Pianistycznym

Uczestnictwo Alicji Szalkowskiej
Nauczyciel: Ilona Dworecka-Staszewska

2 grudnia 2011
Powiślański Konkurs na Instrumenty Dęte im. prof. Marka Schillera w Kwidzynie

Wyróżnienie – Katarzyna Kaczorowska
Nauczyciel: Dorota Żarczyńska

Uczestnictwo Sara Gorczyńska
nauczyciel: Dorota Żarczyńska

Jana Witkowski, Michała Bukowski, Dominika Światkowski
nauczyciel: Ryszarda Przebierała
akompaniament: Maria Artiemiew i Wojciech Szymański

8 grudnia 2011
Koncert na zaproszenie Burmistrza Miasta Lubawy w ramach kampanii walki z rakiem w sali kina „Pokój”

3 marca 2012 r.
XIV Festiwal Pianistyczny im. Izy Garglinowicz w Olsztynie

Uczestnictwo Zuzanny Klimaszewskiej i Barbary Kaczorowskiej nauczyciel: Maria Artiemiew

12 – 14 kwietnia 2012
XVII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Koninie

Uczestnictwo Zuzanny Klimaszewskiej i Barbary Kaczorowskiej
nauczyciel: Maria Artiemiew

18 – 22 kwietnia 2012
V Zachodniopomorski Festiwal Klarnetowy w Szczecinie

Wyróżnienie – Dominik Światkowski
uczestnictwo Jan Witkowski i Michał Bukowski
nauczyciel: Ryszard Przebierała
akompaniament: Wojciech Szymański

20 – 21 kwietnia 2012
VI Konkurs Szkół Muzycznych I stopnia „Instrumenty Dęte Chełmno 2012”

Wyróżnienie – Dominik Światkowski
nauczyciel: Ryszard Przebierała
akompaniament: Wojciech Szymański

25 – 29 kwietnia 2012
III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny dla szkół muzycznych I i II stopnia w Augustowie pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Uczestnictwo – Zuzanna Klimaszewska
nauczyciel: Maria Artiemiew

11 – 13 maja 2012
XXXV Konkurs Młodego Muzyka „Szczecinek 2012”

Uczestnictwo – Dominik Światkowski
nauczyciel: Ryszard Przebierała
akompaniament: Wojciech Szymański

20 – 27 maja 2012
XII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach – Warszawa

Uczestnictwo – Alicja Szalkowska
Nauczyciel: Ilona Dworecka – Staszewska

29 września 2012
Koncert z okazji Jubileuszu Stowarzyszenia Iławski Klub AMAZONKI, przygotowany przez Andrzeja Kupisa

29 października 2012
Koncert w Domu Pomocy Społecznej z okazji Dnia Seniora, przygotowany przez Ryszarda Przebierałę

8 listopada 2012
Koncert z okazji otwarcia wystawy malarskiej Mieczysława Ziomka przy współpracy z ICK oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju „PRO – BONO” przygotowany przez Ryszarda Przebierałę

22 listopada 2012
Makroregionalne Przesłuchania CEA Uczniów Klas Gitary i Zespołów Gitarowych

Uczestnictwo – Szymon Wiśniewski i Bartłomiej Stępień nauczyciel: Mariusz Komar

3 grudnia 2012
Makroregionalne Przesłuchania CEA Uczniów Instrumentów Dętych Blaszanych w Szczytnie

Uczestnictwo – Maciej Makowski
nauczyciel: Bogdan Olkowski
akompaniament: Wojciech Szymański

13 grudnia 2012
Makroregionalne Przesłuchania CEA Instrumentów Dętych Drewnianych

Uczestnictwo – Dominik Światkowski, Marta Świniarska
nauczyciel: Ryszard Przebierała

Sara Gorczyńska
nauczyciel: Dorota Żarczyńsa
akompaniament: Maria Artiemiew i Wojciech Szymański

Dominik Światkowski zakwalifikował się do Ogólnopolskich Przesłuchań w Warszawie, które odbyły się w dniu 6 stycznia 2013

14 grudnia 2012
Powiślański Konkurs Instrumentów Dętych w Kwidzyniu

II miejsce – Dominik Światkowski
nauczyciel: Ryszard Przebierała

Nagroda ufundowana przez Senatora RP pana Leszka Czarnobaja dla Aleksandry Kowalskiej,
nauczyciel: Piotr Cichowski

Uczestnictwo – Katarzyna Kaczorowska, Sara Gorczyńska, nauczyciel: Dorota Żarczyńska

Sebastian Truszczyński, Jakub Makowski
nauczyciel: Bogdan Olkowski

Marta Świniarska
nauczyciel: Ryszard Przebierała

uczniom akompaniowali: Ilona Dworecka – Staszewska, Maria Artiemiew, Wojciech Szymański

15 grudnia 2013
Koncert Kolęd w Galerii Jeziorak przy współpracy i na zaproszenie Gazety Iławskiej i Gazety Olsztyńskiej, przygotowanie uczniów: Małgorzata Bigorajska

16 grudnia 2012
Makroregionalne Przesłuchania CEA Uczniów Fortepianu w Białymstoku

Uczestnictwo – Magda Makuch
nauczyciel: Maria Kotewicz

5 stycznia 2013
Koncert Kolęd w Placówce Szkolno – Wychowawczej z okazji spotkania nauczycieli religii i księży
Przygotowanie: Barbara Chołaszczyńska

16 stycznia 2013
Konkurs z Audycji Muzycznych „Życie i twórczość Piotra Czajkowskiego w 120 rocznicę śmierci kompozytora” w Olsztynie

Uczestnictwo – Adrianna Lubiejewska, Alicja Pniewska,Monika Bartkowska
nauczyciel: Barbara Kupis

Koncert promujący muzykę z baletu „Dziadek do orzechów” w Przedszkolu nr 3 w Iławie oraz w Placówce Szkolno – Wychowawczej w Iławie zorganizowany przez Agnieszkę Panasiuk

23 lutego 2013
Festiwal Pianistyczny im. Izy Garglinowicz w Olsztynie

Uczestnictwo – Alicja Szalkowska
nauczyciel: Ilona Dworecka – Staszewska

8 marca 2013
Koncert uczniów Szkoły z okazji Dnia Kobiet w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Iławie zorganizowany przez Alicję Szymańską

9 marca 2013
VII Warmińsko – Mazurski Festiwal Fletowy w Olsztynie

Uczestnictwo – Alicja Kowalska i Alicja Krajewska
nauczyciel: Piotr Cichowski
akompaniament: Ilona Dworecka – Staszewska

10 marca 2013
XIII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie

Uczestnictwo – Alicja Szalkowska
nauczyciel: Ilona Dworecka – Staszewska

11 marca 2013
Koncert w ramach promocji Szkoły w Galerii Jeziorak na zaproszenie i przy współorganizacji Gazety Iławskiej i Gazety Olsztyńskiej, który przygotowała Dorota Grzybek

11 – 12 marca 2013
Ogólnopolski Konkurs dla Uczniów „Mały czy duży wirtuoz” w Warszawie

I miejsce – Dominik Światkowski
nauczyciel: Ryszard Przebierała, który uzyskał wyróżnienie za przygotowanie ucznia
akompaniament: Wojciech Szymański

10 kwietnia 2013
VIII Włocławskie Spotkania Fortepianowe

Uczestnictwo – Alicja Samolińska
nauczyciel: Maria Artiemiew

12 – 13 kwietnia 2013
XIII Grudziądzki Konkurs Akordeonowy

Dyplom Laureata III Nagrody – Filip Suliński
nauczyciel: Andrzej Kupis

18 kwietnia 2013
Makroregionalny Konkurs z Kształcenia Słuchu dla Uczniów Klas VI cyklu sześcioletniego i klas IV cyklu czteroletniego

Uczestnictwo – Barbara Kaczorowska i Zuzanna Klimaszewska
nauczyciel: Barbara Chołaszczyńska

26 kwietnia 2013
I Wiosenne Spotkania Szkół Muzycznych w Nowym Mieście Lubawskim

Puchar Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego dla Zespołu Wokalnego „Canzonetta” – dyrygent: Honorata Cybula

Uczestnictwo:

Trio fletowe, w składzie Katarzyna Kaczorowska, Adrianna Lubiejewska i Dominika Kąkol
nauczyciel: Dorota Żarczyńska

Dominik Śiatkowski
nauczyciel: Ryszard Przebierała

duet fortepianowy w składzie: Barbara Kaczorowska i Zuzanna Klimaszewska
nauczyciel: Maria Artiemiew

akompaniowali: Maria Kotewicz, Maria Artiemiew, Wojciech Szymański

10 – 11 maja 2013
III Międzynarodowy Konkurs Duetów Fortepianowych w Ełku

Wyróżnienie w grupie II dla duetu – Zuzanna Klimaszewska i Barbara Kaczorowska
Nauczyciel: Maria Artiemiew

11 – 12 maja 2013
I Ogólnopolski Konkurs Młodych Indywidualności Muzycznych im. Tadeusza Paciorkiweicza w Sierpcu
IV Nagroda – Dominik Światkowski
nauczyciel: Ryszard Przebierała
akompaniament: Wojciech Szymański

Uczestnictwo – Alicja Szalkowska
nauczyciel: Ilona Dworecka – Staszewska

14 – 18 maja 2013
X Festiwal Klarnetowy w Piotrkowie Trybunalskim

Uczestnictwo – Dominik Światkowski
nauczyciel: Ryszard Przebierała
akompaniament: Ilona Dworecka – Staszewska

18 maja 2013
Koncert z okazji Jubileuszu Firmy „Bałtykgaz” przygotowany przez Wojciecha Szymańskiego

23 maja 2013
Spotkania Pianistyczne o Puchar Burmistrza i Przewodniczące-
go Rady Miejskiej w Iławie, zorganizowane jako Ogólnopolskie Spotkania.

Wyróżnienie za utwór A. Tansmana” dla Alicji Samolińskiej

Uczestnictwo – Barbary Kaczorowskiej i Zuzanny Klimaszewskiej
nauczyciel: Maria Artiemiew

26 maja 2013
Koncert z okazji Dnia Matki w Galerii Jeziorak w ramach promocji Szkoły na zaproszenie i przy współpracy Gazety Iławskiej i Gazety Olszyńskiej przygotowany przez Małgrzatę Bigorajską

29 maja 2013
Koncert z okazji Jubileuszu i Święta Placówek Szkolno – Wychowawczych w Iławie przygotowany przez Dorotę Żarczyńska

8 czerwca 2013
VIII Festiwal Muzyki Chóralnej „Mater Misericordiae” w Warszawie

Złoty Dyplom III miejsce dla Zespołu Wokalnego „Canzonetta”
dyrygent: Honorata Cybula
akompaniament: Maria Kotewicz

3 września 2013
Koncert z okazji targów promocyjnych Firmy „Szynaka – Meble” przygotowany przez Wojciecha Szymańskiego

8 października 2013
VIII Ogólnopolski Konkurs Pianistów Muzyki Rozrywkowej i Artystów Hammondzistów – Uniwersytet Warszawski

Wyróżnienie – Dominik Światkowski
nauczyciel: Ilona Dworecka – Staszewska

24 październik 2013
III Regionalny Konkurs Instrumentalny „Muzyk Pierwsza Klasa” w Olsztynku
w Olsztynku

Uczestnictwo – Daria Paprocka
nauczyciel: Paweł Panasiuk

8 listopada 2013
Koncert z okazji Dnia Seniora w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Iławie przygotowany przez Alicję Szymańską

9 listopada 2013
Koncert z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości w Galerii Jeziorak na zaproszenie i przy współpracy z Gazetą Iławską i Gazetą Olsztyńską przygotowany przez Ryszarda Przebierałę

10 listopada 2013
Koncert z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości w Sali Kinoteatru „PASJA” pod Patronatem Burmistrza Iławy przy współpracy z ICK

14 listopada 2013
Koncert z okazji Dnia Seniora w Domu Pomocy Społecznej przygotowany przez Dorotę Żarczyńską

6 grudnia 2013
Koncert Mikołajkowy dla przedszkolaków i uczniów Szkoły Podstawowej we Franciszkowie

12 – 13 grudnia 2013
Makroregionalne Przesłuchania CEA Kameralnych Zespołów Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I stopnia w Iławie

Uczestnictwo – zespół klarnetowy w składzie: Marta Świniarska, Michał Bukowski, Dominik Światkowski
nauczyciel: Ryszarda Przebierała, który uzyskał Wyróżnienie za przygotowanie uczniów, a Zespół zakwalifikował się do Ogólnopolskich Przesłuchań CEA w Warszawie

6 grudnia 2013
Powiślański Konkurs Instrumentów Dętych im. Prof. Marka Schillera w Kwidzynie

I miejsce – Dominik Światkowski
nauczyciel: Ryszard Przebierała

Uczestnictwo – Sara Gorczyńska i Julia Piasecka
nauczyciel: Dorota Żarczyńska

Aleksandra Kowalska, Aleksandra Krajewska,
Paula Dembińska,
nauczyciel: Piotr Cichowski

Marta Świniarska
nauczyciel: Ryszard Przebierała

Uczniom akompaniowali: Maria Artiemiew, Ilona Dworecka – Staszewska i Wojciech Szymański

11 stycznia 2014
Koncert Kolęd z okazji spotkania nauczycieli katechetów
i księży Powiatu Iławskiego w sali PSW w Iławie przygotowany przez Małgorzatę Bigorajską

Koncert w ZS w Kazanicach w ramach zbiórki „Caritas” przygotowany przez Barbarę Chołaszczyńską

22 marca 2014
Makroregionalny Konkurs „Mistrz zasad muzyki” dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia w Grudziądzu

Uczestnictwo – Michał Mędrzycki
nauczyciel: Barbara Chołaszczyńska

8 kwietnia 2014
Wspólny Koncert uczniów wiolonczeli PSM I i II st. w Olsztynie i PSM I st. w Iławie w Sali Kameralnej PSM w Iławie, przygotowany przez Pawła Panasiuka

9 – 13 kwietnia 2014
VI Zachodniopomorski Festiwal Klarnetowy w Szczecinie

III miejsce – Zespół klarnetowy w składzie:
Marta Świniarska, Michał Bukowski, Dominik Światkowski

Wyróżnienie – Dominik Światkowski

Uczestnictwo Zespołu klarnetowego w składzie:
Marta Świniarska Izabela Lempek, Michał Bukowski,
Dominik Światkowski
nauczyciel: Ryszard Przebierała
akompaniament: Wojciech Szymański

25 – 26 kwietnia 2014
VII Ogólnopolski Konkurs Szkół Muzycznych I stopnia w Chełmnie

II miejsce – Dominik Światkowski
nauczyciel: Ryszard Przebierała
akompaniament: Wojciech Szymański

28 kwietnia 2014
II Wiosenne Międzyszkolne Spotkania Szkół Muzycznych w Nowym Mieście Lubawskim

Uczestnictwo – Zespół Wokalny PSM „Canzonetta” ,
Dominik Światkowski – śpiew i własny akompaniament.
Kwartet klarnetowy w składzie: Marta Świniarska, Izabela Lempek, Michał Bukowski, Dominik Światkowski oraz duet klarnetowy w składzie: Marta Świniarska i Izabela Lempek, nauczyciel: Ryszard Przebierała

10 – 11 maja 2014
II Ogólnopolski Konkurs Młodych Indywidualności Muzycznych
im. Tadeusza Paciorkiewicza w Sierpcu

III miejsce – Dominik Światkowskiego
nauczyciel: Ryszard Przebierała
akompaniament: Wojciech Szymański

19 maja 2014
Uczestnictwo Zespołu Wokalnego „Canzonetta” w Iławskich Spotkaniach Chóralnych

22 maja 2014
II Ogólnopolskie Spotkania Pianistyczne o Puchar Burmistrza
i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Iławie

Uczestnictwo – Katarzyna Zglińska
nauczyciel: Maria Kotewicz

Olivia Dziedziak, Alicja Samolińska
nauczyciel: Marię Artiemiew

Paweł Dreszler, Julia Sistermann, Karolina Fafińska
nauczyciel: Agnieszka Panasiuk

23 – 24 maja 2014
I Ogólnopolski Festiwal Pianistyczny „Alla Polacca” w Warszawie

Dyplom Laureata – Olivia Dziedziak
nauczyciel: Maria Artiemiew

uczestnictwo – Katarzyna Zglińska
nauczyciel: Maria Kotewicz

Julia Sistermann
nauczyciel: Agnieszka Panasiuk

Karoliny Jadanowskiej
nauczyciel: Wojciech Szymański

2 września 2014
Koncert z okazji targów promocyjnych Firmy „Szynaka – Meble” przygotowany przez Wojciecha Szymańskiego

18 września 2014
Koncert w wykonaniu kwartetu fletowego „MATIMIKA” Hedemory – Szwecja pod kierunkiem Katarzyny Rademacher

10 listopada 2014
Koncert z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości w Galerii Jeziorak przy współpracy z Gazetą Iławską i Gazetą Olsztyńską

27 listopada 2014
Makroregionalne Przesłuchania CEA Uczniów Klas Instrumentów Dętych Blaszanych w Szczytnie

Uczestnictwo – Mikołaj Makowski, Jakub Makowski
nauczyciel: Bogdan Olkowski
akompaniament: Wojciech Szymański

28 listopada 2014
Powiślański Konkurs Instrumentów Dętych w Kwidzynie

Wyróżnienie – Majki Klimaszewskiej

Uczestnictwo – Julia Piasecka
nauczyciel: Dorota Żarczyńska
akompaniament: Maria Artiemiew

1 grudnia 2014
Makroregionalne Przesłuchania CEA Instrumentów Dętych Drewnianych w Suwałkach

Uczestnictwo – Julia Piasecka
nauczyciel: Dorota Żarczyńska

Paulina Dembińska
nauczyciel: Piotr Cichowski

Uczennicom akompaniowały: Ilona Dworecka – Staszewska oraz Maria Artiemiew

3 grudnia 2014
Makroregionalne Przesłuchania CEA Uczniów Klas Gitary w Pruszkowie

Uczestnictwo – Anna Kurowska i Alicja Bujnowska
nauczyciel: Mariusz Komar

5 grudnia 2014
Makroregionalne Przesłuchania CEA Uczniów Klas Fortepianu w Olsztynie

Uczestnictwo – Alicja Samolińska
nauczyciel: Maria Artiemiew

11 grudnia 2014
Koncert z okazji pierwszej rocznicy istnienia Przedszkola „Majka” w Iławie przygotowany przez Małgorzatę Bigorajską

11 – 12 grudnia 2014
Makroregionalne Przesłuchania CEA Uczniów Klas Akordeonu i Zespołów Akordeonowych w Iławie

Uczestnictwo – Filip Samoliński
Nauczyciel: Andrzej Kupis

17 stycznia 2015
Koncert Kolęd w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Iławie przygotowany przez Marię Kotewicz

18 stycznia 2015
Koncert Kolęd w Kościele św. Anny w Lubawie przygotowany przez Marię Kotewicz

21 luty 2015
XVII Festiwal Pianistyczny im. Izy Garglinowicz w Olsztynie

Uczestnictwo – Olivia Dziedziak
nauczyciel: Maria Artiemiew

Sara Gorczyńska i Karolina Jadanowska
nauczyciel: Wojciech Szymański

26 marzec 2015
Konkursu z wiadomości o polskich tańcach narodowych
dla szkół podstawowych z Powiatu Iławskiego

W Konkursie uczestniczyło 19 uczniów z 7 szkół

24 – 25 kwietnia 2015
XIV Grudziądzki Konkurs Akordeonowy

Uczestnictwo – Filip Suliński
nauczyciel: Andrzej Kupis

27 kwietnia 2015
III Wiosenne Spotkania Szkół Muzycznych w Nowym Mieście Lubawskim

Uczestnictwo – Zespół Wokalny „Canzonnetta”
dyrygent: Honorata Cybula

Trio fletowe w składzie: Paulina Dembińska, Patrycja Junkier, Julia Kempska oraz duet fletowy w składzie: Paulina Dembińska, Patrycja Junkier
nauczyciel: Piotra Cichowski

Zespół instrumentów dętych blaszanych w składzie: Jakub Makowski – trąbka 1, Mikołaj Makowski – trąbka 2, Sebastian Truszczyński – puzon
nauczyciel: Bogdan Olkowski

13 maja 2015
Konkurs z „Kształcenia Słuchu” dla uczniów klas III cyklu sześcioletniego w PSM I st. w Iławie

Konkurs przygotowała i zorganizowała Barbara Chołaszczyńska

15 – 16 maja 2015
IV Międzynarodowy Konkurs Duetów Fortepianowych w Ełku
Absolwentki: Barbara Kaczorowska i Zuzanna Klimaszewska na zaproszenie organizatorów brały udział w Koncercie Laureatów. Uczennice przygotowała Maria Artiemiew

21 maja 2015
Przegląd Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I stopnia w Mławie

Wyróżnienie – Izabela Samsel

Uczestnictwo – Lena Kozań, Paweł Kowalkowski

nauczyciel: Ilona Dworecka – Staszewska

23 maja 2015
III Rypiński Konkurs Etiud Fortepianowych w Rypinie

III Miejsce – Izabela Samsel

Uczestnictwo – Paweł Kowalkowski, Lena Kozań, Julia Palikowska
nauczyciel: Ilona Dworecka – Staszewska

Zofii Kwietko – Bębnowskiej
nauczyciel: Maria Kotewicz

Olivia Dziedziak
nauczyciel: Maria Artiemiew

21 czerwca 2015
Koncert w Szkole Podstawowej w Ostrowitym z okazji Święta Szkoły przygotowany przez Barbarę Chołaszczyńską

16 – 17 października 2015
V Regionalny Konkurs Instrumentalny „Muzyk Pierwsza Klasa” w Olsztynku

Uczestnictwo – Aleksandra Bigorajska i Kinga Nikczyńska nauczyciel: Dorota Żarczyńska
akompaniament: Natalia Mróz

9 stycznia 2016
Koncert w ZS w Kazanicach podczas imprezy charytatywnej „Caritas” przygotowany przez Barbarę Chołaszczyńską

14 kwietnia 2016
III Ogólnopolskie Spotkania Pianistyczne o Puchar Burmistrza Iławy i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Iławie

III miejsce – Olivia Dziedziak
nauczyciel: Maria Artiemiew

Wyróżnienie dla najmłodszego uczestnika konkursu
– Nell Helena Obrębska
nauczyciel: Maria Artiemiew

uczestnictwo – Magdalena Dreszler
nauczyciel: Natalia Mróz

20 kwietnia 2016
IV Wiosenne Spotkania Szkół Muzycznych w Nowym Mieście Lubawskim

Uczestnictwo – duet fortepianowy w składzie:
Magdalena Dreszler i Paweł Dreszler
nauczyciel: Natalia Mróz

duet fletowy w składzie:
Aleksandra Kowalska i Zuzanna Rolkowska
nauczyciel: Piotr Cichowski

Julia Palikowska, Paweł Kowalewski i Piotr Kowalewski, nauczyciel: Ilona Dworecka – Staszewska

tria fletowego w składzie:
Aleksandra Kowalska, Zuzanna Rolkowska, Anna Migut,
nauczyciel: Piotr Cichowski

Zespołu Smyczkowego
nauczyciel: Dorota Grzybek

Zespołu Wokalnego
dyrygent: Honorata Cybula
akompaniament: Maria Kotewicz

22 – 23 kwietnia 2016 VIII
Ogólnopolski Konkurs Szkół Muzycznych I stopnia Instrumenty Dęte Chełmno 2015

Uczestnictwo – Majka Klimaszewska
nauczyciel: Dorota Żarczyńska
akompaniament: Maria Artiemiew –
Wyróżnienie za akompaniament

29 – 30 kwietnia 2016
I Konkurs Pianistyczny „Solo i w duetach” w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni

I Nagroda – Zofia Kwietko – Bębnowska
nauczyciel: Maria Kotewicz

II Nagroda – duet fortepianowy w składzie:
Magdalena Dreszler i Paweł Dreszler
nauczyciel: Natalia Mróz

uczestnictwo – Paweł Kowalkowski, Piotr Kowalkowski, Izabela Samsel i Julia Pawlikowska
nauczyciel: Ilona Dworecka – Staszewska

12 – 15 maja 2016
IV Ogólnopolskie Spotkania Gitarowe w Elblągu

Uczestnictwo – Karol Gotszlik
nauczyciel: Mariusz Komar

13 maja 2016
V Makroregionalny Konkurs Fletowy w Gdańsku – Wrzeszczu

III miejsce – Majka Klimaszewska
nauczyciel: Dorota Żarczyńsk
akompaniament: Maria Artiemiew

20 – 21 maja 2016
II Ogólnopolski Festiwal Pianistyczny „Alla Polacca”
w Warszawie

Wyróżnienie – Olivia Dziedziak
Nauczyciel: Maria Artiemiew

25 maja 2016
IV Rypiński Konkurs Etiud Fortepianowych

I miejsce w grupie I – Zofia Kwietko – Bębnowska

II miejsce w grupie III – Katarzyna Zglińska
nauczyciel: Maria Kotewicz

 

Przewiń do góry